dnes
Čtvrtek - zatazeno
27°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - zatazeno
24°C
Z Prahy se létá nejvíce do Londýna, do britské metropole míří 14 spojů denně
Ilustrační foto: Letiště Praha

Z Prahy se létá nejvíce do Londýna, do britské metropole míří 14 spojů denně

Celkem se z Prahy v letošním rekordním roce létalo do 163 destinací, přičemž nejvzdálenějším místem operovaným pravidelnou přímou linkou z Letiště Václava Havla Praha je Šanghaj (8 528 kilometrů). Naopak nejbližší destinací je Mnichov (266 kilometrů). Nejčastěji se létalo mezi Prahou a Londýnem, kam v rámci aktuálního zimního letového řádu směřuje z největšího letiště u nás až 14 letů denně, přičemž cestující mohou využít spojení na všech šest londýnských letišť. 

Letiště Václava Havla Praha dosáhlo v minulém týdnu historického rekordu 15 milionů odbavených cestujících. Nejvíce z nich prošlo letištěm 23. června, a to více než 64 tisíc. Jde tak z hlediska provozu letiště o nejvytíženější den letošního roku.

Od začátku roku operovalo z Letiště Václava Havla Praha své lety celkem 69 pravidelných dopravců. Nejčastějším typem letadla byl Airbus A319, který na pražském letišti od začátku roku přistál celkem více než 13 tisíckrát.

Nejčastěji cestující k nástupům do letadla využili nástupního mostu u východu D4 v Terminálu 2, odkud jsou odbavovány lety do destinací v rámci Schengenského prostoru.

Rekordní počet 15 milionů cestujících se projevil také na neleteckých službách Letiště Praha. Expresními parkovišti před oběma terminály Letiště Václava Havla Praha projelo celkem 3,5 milionů aut.

Zvýšený zájem zaznamenala také Restaurace Praha v Terminálu 1, která v průběhu roku nabídla na svém menu zhruba 400 různých hlavních jídel.


Další krátké zprávy
Nahoru