dnes
Středa - snih
1°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
2°C
pozítří
Pátek - zatazeno
0°C
Z Prahy se bude létat už do 162 míst, nově do čtrnácti destinací
Přistáváme a za chvíli tleskáme. Foto: archiv

Z Prahy se bude létat už do 162 míst, nově do čtrnácti destinací

Pražské letiště nabídne v letním letovém řádu, který začne platit už v neděli 31. března, přímé spojení do 162 destinací v 54 zemích světa. Do řádu tak přibude 14 nových míst, například Newark v USA, Zadar v Chorvatsku nebo Marrákeš v Maroku. Zvýší se také počet dopravců. Celkem jich bude po dobu letního řádu provozovat svá pravidelná přímá letecká spojení z Prahy 69. V provozu budou i přímá spojení do 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii letiště v Praze.

„V rámci letního letového řádu zahájí na Letišti Václava Havla Praha provoz celkem čtyři noví dopravci, z toho hned dva na dálkových linkách. Jde o potvrzení, že se nám dlouhodobě daří motivovat stále větší množství leteckých společnosti k otevírání nových linek z Prahy, což v konečném důsledku znamená širší nabídku leteckých spojení pro cestující,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. V porovnání s předchozí letní letovou sezónou se celkový počet leteckých společností operujících přímé linky z Prahy letos zvýší o dva. Mezi novými dopravci se v Praze poprvé objeví Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress a United Airlines.

„Nadcházející letní letový řád také potvrzuje, že se nám daří úspěšně realizovat i strategii rozvoje dálkových leteckých linek. Během léta budou v provozu z Letiště Václava Havla Praha přímá spojení do celkem 16 dálkových destinací, což je nejvíce v novodobé historii letiště. Kromě nových destinací jako je kazašská Astana nebo americké letiště Newark v New Yorku budou stejně jako v loňském roce v letní sezoně cestujícím k dispozici linky do New Yorku na letiště JFK, Filadelfie, Toronta či Montrealu,“ dodává Václav Řehoř.

Celkem se bude v rámci letního letového řádu létat do 14 nových destinací. Vedle pravidelné linky do New Yorku na letiště Newark, kterou bude provozovat z Prahy denně letecká společnost United Airlines a Astany, provozované dvakrát týdně společnosti SCAT Airlines, půjde také o Casablanku (2 x týdně se společností Air Arabia Maroc), Florencii (4 x týdně se společností Vueling) či Billund (3 x týdně se společností Ryanair).

Mezi úplnými novinkami se objeví také dvě čistě dovolenkové destinace – Pescara v Itálii a Zadar v Chorvatsku (obě 2 x týdně se společností Ryanair). Díky těmto linkám dostávají cestující možnost využít rychlejší a pohodlnější cesty letadlem do destinací, které ještě donedávna byly dostupné převážně prostřednictvím automobilové dopravy.

Další přímé lety sice byly provozovány již v zimní letové sezóně, ale v rámci léta se začnou z Prahy létat vůbec poprvé. Jedná se například o linky do Ammánu, Marrákeše, Šardžá, Paříže/Beauvais či Moskvy/Žukovskij. Nejvíce linek z Prahy bude během letošní letní sezony směřovat do Itálie (17 destinací), následované Velkou Británii (16 destinací) a Španělskem a Řeckem (obě 12 destinací).

Mezi nejoblíbenější destinace s nejvyšším počtem spojení z Letiště Václava Havla Praha bude patřit Londýn (až 93 letů týdně), Moskva (až 63 letů týdně), Paříž (až 58 letů týdně), Amsterdam (až 54 letů týdně) a Varšava (až 52 letů týdně).

Dálkové linky: 16 přímých spojení v nabídce 19 leteckých společností:

Astana        SCAT Airlines
Čcheng-tu    Sichuan Airlines
Dauhá        Qatar Airways
Dubaj        Emirates, Flydubai, SmartWings
Filadelfie        American Airlines
Montreal        Air Transat
New York        Delta Air Lines
New York/Newark    United Airlines
Novosibirsk        S7 Airlines
Peking            Hainan Airlines
Rijád            Czech Airlines
Soul            Czech Airlines, Korean Air
Si-an            China Eastern Airlines
Šanghaj        China Eastern Airlines
Šárdžá            Air Arabia
Toronto        Air Canada Rouge

14 nových destinací v pravidelné přepravě (oproti stejnému období 2018):

Ammán         Ryanair
Astana             SCAT Airlines
Billund             Ryanair
Bournemouth         Ryanair
Casablanka         Air Arabia Maroc
Florencie         Vueling
Marrákeš                      Ryanair
Moskva/Žukovskij     Ural Airlines
New York/Newark     United Airlines
Paříž/Beauvais         Ryanair
Pescara         Ryanair
Stockholm/Skavsta     Ryanair
Šardžá             Air Arabia
Zadar             Ryanair

4 noví dopravci:

Air Arabia, SCAT Airlines, SunExpress, United Airlines


Dočasné uzavření cyklostezky v Modřanech

20. ledna 2020 v 18:36

Praha 12 a obvodní ředitelství Městské policie Praha 12 upozorňují, že ve středu 22. ledna bude pokračovat oprava na zařízení protipovodňové ochrany v ulici U Kina v Modřanech.

Praha 5: Oddělení přestupků dopravy se přestěhovalo

14. ledna 2020 ve 12:47

Oddělení přestupků dopravy Odboru dopravy ÚMČ Praha 5 je přestěhováno z původní adresy.

V tunelu Mrázovka se vyčistí kamery

8. ledna 2020 v 17:10

Uzavření tunelu Mrázovka proběhne od soboty 11. 1. od 23 hodin do neděle 12. 1. do 5 hodin.

Další články
Nahoru