dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Z Prahy odplula loď pro bezdomovce, v Mělníku ji připraví na zimu

Loď Hermes sloužící lidem bez přístřeší čeká jako každoročně v letních měsících všestranný technický servis, aby byla připravena na chladnější a zimní období, kdy je o její služby největší zájem.

Už v sobotu byla z těchto důvodů noclehárna uzavřena a v neděli byla loď odtažena do Kralup a odtud v průběhu pondělí dorazila do mělnického přístavu. Bude zde provedena nutná oprava opláštění dna lodi, což bylo podmínkou k technické způsobilosti jejího dalšího provozu.

Dále budou provedeny nezbytné servisní opravy jejího interiéru, aby byla připravena na zajišťování pomoci bezdomovcům, zejména v klimaticky horších měsících roku. Loď Hermes by měla být mimo provoz do konce srpna.

Na plánovanou servisní odstávku noclehárny byli lidé bez přístřeší dlouhodobě upozorňováni. „I když v letních měsících zájem o toto zařízení opadá, snažili jsme se zajistit klientům náhradní řešení a nenechat je během odstávky jen tak na ulici. Proto jsme s předstihem oslovili neziskové organice a s nimi jsme zajistili případnou pomoc pro klienty z lodi Hermes. Ostatním, kteří v létě odjíždějí na brigády mimo Prahu, jsme zase doporučovali, aby si cestu pokud možno plánovali na inkriminované období,“ upřesnila zástupkyně Centra sociálních služeb Praha Ludmila Tomešová.        


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru