dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Z Prahy bude o víkendech vyrážet cyklohráček plný hraček. Děti zabaví i hrajvedoucí
Jeden z vozů cyklohráčku. Více snímků uvidíte v připojené fotogalerii. Foto: Ropid

Z Prahy bude o víkendech vyrážet cyklohráček plný hraček. Děti zabaví i hrajvedoucí

O víkendech začne jezdit z Prahy na Okoř a dále do Slaného turistický cyklohráček. Je to výletní motorový vlak upravený pro děti jako velké pojízdné hřiště a doplněný vozem pro cyklisty. Bude vozit cestující za běžné jízdné ČD či na Opencard podle tarifu Pražské integrované dopravy.

Z Prahy do Slaného bude vyjíždět o sobotách, nedělích a svátcích vždy v 9:10 a ve 13:41, zpět ze Slaného do Prahy vyrazí v 11:31 a v 17:10. V provozu bude od 17. května do 28. října.

Cyklohráček je především výletním vlakem, bude ale samozřejmě sloužit i běžným cestujícím. Má tři vozy (dva ke hraní a jeden cyklistický) a o všechny hry se na palubě vlaku postarají takzvaní hrajvedoucí, kteří budou k dispozici při každé jízdě.

Všechny děti dostanou ve vlacích jedoucích ve směru ze Slaného do Prahy jako dárek dětskou vstupenku do Království železnic na pražském Smíchově.

Jak to vypadá v Cyklohráčku

Vůz plný hraček, her a kol

Vůz s hračkami bude určen spíš menším dětem, cestující tu najdou dětský koutek se stavebnicemi, vláčkovými skládačkami, leporely nebo vláčkodráhou. V tomto voze je také možné nejlépe pozorovat práci strojvedoucího a dívat se na trať. Vůz je nízkopodlažní, aby se do něj dobře dostaly i kočárky.

Vůz pro cyklisty je uprostřed soupravy a vejde se do něj přes 20 kol. Cyklisté si v něm mohou dofouknout kola kompresorem, půjčit si sadu na lepení duše, nářadí na opravu kola nebo mazání. Každý cyklista dostane od hrajvedoucí jako dárek reflexní bezpečnostní pásek, aby byl na silnici lépe vidět.

Vůz plný her má upravené stolky a připravené herní plány na Člověče, nezlob se, Dámu, Piškvorky a další hry. Děti si tu budou moct půjčit od hrajvedoucích puzzle, karetní hry, něco na luštění nebo třeba sadu malého výpravčího či malého průvodčího. Na tabuli budou kreslit křídami a za sklem se dívat na strojvedoucího, jak řídí vlak i jak vypadá trať. Všechny děti dostanou ve vlaku zároveň malý dárek na rozloučenou.

cyklohracek-jizdni-rad-nahled

Výlety s Cyklohráčkem

Každý výletník dostane ve vlaku mapu okolí Okoře se zajímavými turistickými cíli, vyznačenými trasami pro cyklisty i velké a malé turisty, popisy výletů a tipy na občerstvení. Za návštěvu stojí kromě Okoře a Slaného určitě Zoopark Zájezd, romantické údolí mezi Okoří a Zákolany s vysokým železničním viaduktem, románská rotunda Budeč nebo nepříliš známá studánka pod Budčí. Bližší informace k výletům budou také na webu www.cyklohracek.cz. Cyklohráček je společný projekt Českých drah, hlavního města Prahy a ROPID.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Další články
Nahoru