Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Z Prahy 2 putovaly dary do kočičího a psích útulků
Radní Tomáš Halva (vlevo), Jana Černochová a Michal Zuna v libeňském útulku. Foto: puc

Z Prahy 2 putovaly dary do kočičího a psích útulků

Popáté v řadě se poslední adventní neděli představitelé Prahy 2 vydali do kočičího a psích útulků, aby předali věci ze sbírky, kterou byla na náměstí Míru spuštěna poslední listopadové úterý na Mezinárodní den dárcovství – Giving Tuesday.

Do oranžového kontejneru v uplynulých týdnech lidé vhazovali granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. 

Společnost Komwag, která kontejner na sbírku zapůjčila, dnes za doprovodu radních Prahy 2 Jany Černochové (ODS), Michala Zuny a Tomáše Halvy (oba TOP 09) rozvezla dary do psích útulků v Lysé nad Labem a pražské Libni a také do kočičího útulku, který je v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích. 

I když se dlouho zdálo, že letošní sbírka bude slabší, v posledních dnech nabrala na obrátkách a díky tomuto mohutnému finiši je nakonec množství letošních darů srovnatelné s předchozími roky. Loni se během sbírky vyprazdňoval kontejner devětkrát, předloni sedmkrát. 

„Velmi děkuji všem dárcům, i v době ekonomické krize je potřeba myslet na zvířata. A letošní sbírka ukázala, že lidé na pomoc nezapomínají,“ sdělila Černochová.

„Pro mě byl letošní rozvoz premiérový a bylo krásné vidět, jak jsou z darů v útulcích nadšení a za pomoc vděční,“ podotkla Halva. „Ještě dnes ráno jsem kupoval kapsičky pro pejsky a kočičky a prací prášky, které útulky také potřebují,“ sdělil Zuna.


Autor: puc

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru