Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Z Prahy 2 putovaly dary do kočičího a psích útulků
Radní Tomáš Halva (vlevo), Jana Černochová a Michal Zuna v libeňském útulku. Foto: puc

Z Prahy 2 putovaly dary do kočičího a psích útulků

Popáté v řadě se poslední adventní neděli představitelé Prahy 2 vydali do kočičího a psích útulků, aby předali věci ze sbírky, kterou byla na náměstí Míru spuštěna poslední listopadové úterý na Mezinárodní den dárcovství – Giving Tuesday.

Do oranžového kontejneru v uplynulých týdnech lidé vhazovali granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. 

Společnost Komwag, která kontejner na sbírku zapůjčila, dnes za doprovodu radních Prahy 2 Jany Černochové (ODS), Michala Zuny a Tomáše Halvy (oba TOP 09) rozvezla dary do psích útulků v Lysé nad Labem a pražské Libni a také do kočičího útulku, který je v areálu psychiatrické nemocnice v Bohnicích. 

I když se dlouho zdálo, že letošní sbírka bude slabší, v posledních dnech nabrala na obrátkách a díky tomuto mohutnému finiši je nakonec množství letošních darů srovnatelné s předchozími roky. Loni se během sbírky vyprazdňoval kontejner devětkrát, předloni sedmkrát. 

„Velmi děkuji všem dárcům, i v době ekonomické krize je potřeba myslet na zvířata. A letošní sbírka ukázala, že lidé na pomoc nezapomínají,“ sdělila Černochová.

„Pro mě byl letošní rozvoz premiérový a bylo krásné vidět, jak jsou z darů v útulcích nadšení a za pomoc vděční,“ podotkla Halva. „Ještě dnes ráno jsem kupoval kapsičky pro pejsky a kočičky a prací prášky, které útulky také potřebují,“ sdělil Zuna.


Autor: puc

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru