dnes
Neděle - oblacno
1°C
zítra
Pondělí - polojasno
3°C
pozítří
Úterý - snih
1°C
Povodně 2013

Z Povodňového štábu Prahy 6

Stále platí 3. povodňový stupeň, veřejnosti i dopravě proto stále zůstávají uzavřené tyto ulice v Praze 6:

Mlýnská
Papírenská
Podbabská
Pod Paťankou
Roztocká
V Šáreckém údolí

Technická správa komunikací provádí postupně v ulicích monitoring povrchu vozovky, také to zda nejsou některé ulice v některých místech podemleté.

Zároveň je například v ulici v šáreckém údolí nutné ošetřovat břehy a stromy – hrozí jejich pád kvůli podmáčené půdě.

V ulicích také musí zatopené objekty kontrolovat statik a energetici.

To platí například i pro Papírenskou ulici, která sice extrémně zaplavena nebyla, ale nelze zde teď spustit elektřinu, protože se stále vysoušejí trafostanice.

Zřejmě největší škody budou v Roztocké ulici, ta je také stále nejvíce zatopená.

Humanitární pomoc roste každou hodinou. Lidé do budovy úřadu přinesli už přes 10 tisíc párů rukavic, přes 10 tisíc pytlů na odpad, hektolitry dezinfekčních a úklidových prostředků.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru