dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
16°C
Z nemoci covid-19 se v Praze vyléčilo už 40 procent nakažených
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Z nemoci covid-19 se v Praze vyléčilo už 40 procent nakažených

Počet lidí z Prahy, u nichž testy potvrdily nemoc covid-19, stoupl od středečního do čtvrtečního večera o osm na 1711. Vyléčily se už dvě pětiny z nich a zemřela zhruba čtyři procenta nemocných. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00.

Počet vyléčených roste v poslední době výrazně rychleji než počet potvrzených případů nákazy koronavirem. Vyléčených přibylo za posledních 24 hodin o 29 na 677. Počet úmrtí lidí s covidem-19 stoupl o jedno na 75.

Celkový počet evidovaných případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem v Praze stále roste. Díky rychlejšímu nárůstu množství vyléčených ale už zhruba od poloviny dubna klesá aktuální počet nemocných, tedy počet případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých.

Vrcholu dosáhl aktuální počet nemocných podle údajů hygieniků ve dnech 12. a 13. dubna, kdy přesahoval 1200. Ve středu už počet případů covid-19 ve městě bez vyléčených a zemřelých klesl pod tisícovku.

Čísla zveřejňovaná pražskými hygieniky se mírně liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich je v Praze 1721 potvrzených případů covidu-19 a 83 úmrtí lidí nakažených koronavirem. Podle statistiky ministerstva má Praha největší absolutní počet případů ze všech regionů Česka i největší podíl případů na obyvatele.

V hlavním městě připadá na každých 100 000 obyvatel zhruba 127 zaznamenaných případů covidu-19. Čísla hygieniků podle ministerstva nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

V Praze je podle údajů hygieniků nejvíce evidovaných případů nákazy koronavirem u lidí ve věku 40 až 49 let, a to 299. Z jednotlivých pražských obvodů bylo nejvíce případů – více než pět stovek – dosud potvrzeno v Praze 4.

Nejvíce lidí s covidem-19 v přepočtu na obyvatele ale hygienici zatím zaevidovali v Praze 2, kde na 100 000 obyvatel připadá přes 187 případů nemoci.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Dnes v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

Včera v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Včera v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

Včera v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Praha 11: Ve třídě Pomněnek je karanténa, učitel je pozitivní na covid

2. června 2020 v 19:19

Na základě pokynu hygienické stanice Praha z důvodu pozitivního výsledku u pedagoga ze třídy Pomněnky MŠ Markušova je tato třída od dnešního dne od 13 hodin v karanténě. Uzavřena bude do 12. 6. Hygienická stanice bude všechny rodiče docházejících dětí do Pomněnek...

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 6: Odběrový kontejner na testování protilátek ukončil provoz

2. června 2020 v 06:48

Včera ukončilo provoz odběrové místo na Vítězném náměstí. Dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví musí praktičtí lékaři nově ukončovat karanténu již jen PCR testem (test z výtěru z nosohltanu), nikoliv rapidtesty.

Další články
Nahoru