dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Z nemoci covid-19 se v Praze vyléčilo už 40 procent nakažených
COVID-19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Z nemoci covid-19 se v Praze vyléčilo už 40 procent nakažených

Počet lidí z Prahy, u nichž testy potvrdily nemoc covid-19, stoupl od středečního do čtvrtečního večera o osm na 1711. Vyléčily se už dvě pětiny z nich a zemřela zhruba čtyři procenta nemocných. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00.

Počet vyléčených roste v poslední době výrazně rychleji než počet potvrzených případů nákazy koronavirem. Vyléčených přibylo za posledních 24 hodin o 29 na 677. Počet úmrtí lidí s covidem-19 stoupl o jedno na 75.

Celkový počet evidovaných případů nemoci covid-19 způsobované koronavirem v Praze stále roste. Díky rychlejšímu nárůstu množství vyléčených ale už zhruba od poloviny dubna klesá aktuální počet nemocných, tedy počet případů covidu-19 po odečtení vyléčených a zemřelých.

Vrcholu dosáhl aktuální počet nemocných podle údajů hygieniků ve dnech 12. a 13. dubna, kdy přesahoval 1200. Ve středu už počet případů covid-19 ve městě bez vyléčených a zemřelých klesl pod tisícovku.

Čísla zveřejňovaná pražskými hygieniky se mírně liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich je v Praze 1721 potvrzených případů covidu-19 a 83 úmrtí lidí nakažených koronavirem. Podle statistiky ministerstva má Praha největší absolutní počet případů ze všech regionů Česka i největší podíl případů na obyvatele.

V hlavním městě připadá na každých 100 000 obyvatel zhruba 127 zaznamenaných případů covidu-19. Čísla hygieniků podle ministerstva nezahrnují případy, které zjistí jiné laboratoře a hygienici je zatím neověřili.

V Praze je podle údajů hygieniků nejvíce evidovaných případů nákazy koronavirem u lidí ve věku 40 až 49 let, a to 299. Z jednotlivých pražských obvodů bylo nejvíce případů – více než pět stovek – dosud potvrzeno v Praze 4.

Nejvíce lidí s covidem-19 v přepočtu na obyvatele ale hygienici zatím zaevidovali v Praze 2, kde na 100 000 obyvatel připadá přes 187 případů nemoci.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Dnes v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Dnes v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

Včera ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

Včera v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

Včera ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

Včera ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Praha má koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most

Včera v 07:18

Radní Prahy na pondělním zasedání jmenovali koordinátora úprav dopravního terminálu Černý Most, který je dlouhodobě v neutěšeném stavu, a to zvláště kvůli složité koordinaci veškerých aktivit a projektů.

Další články
Nahoru