Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z krádeže v obchodě IKEA obžaloval státní zástupce pražského policistu
Ilustrační foto: archiv

Z krádeže v obchodě IKEA obžaloval státní zástupce pražského policistu

Z krádeže v obchodě nábytkářského řetězce IKEA obžaloval státní zástupce pražského policistu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) to oznámila v tiskové zprávě.

Policista zařazen na jednom z pražských místních oddělení měl v únoru letošního roku odcizit v obchodě 22 kusů zboží z nabízeného sortimentu v hodnotě převyšující 12 000 korun.

„Muž měl vybírat a ukládat zboží do úložného prostoru kočárku, který byl bez dítěte, a nákupní tašky s označením obchodního domu. Vybrané zboží nicméně nezaplatil, obešel pokladny a svižnou chůzí měl odcházet směrem k východu,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

U východu byl zachycen místní ostrahou, která ho po celou dobu sledovala, jelikož si všimla jeho podezřelého chování. Na místo byla přivolána policejní hlídka, která muže ztotožnila a zjistila, že se jedná o policistu.

„Na základě detailního prověřování mimo jiné poskytnutých výpovědí zúčastněných osob a vyhodnocením kamerových záznamů zahájil policejní orgán GIBS trestní stíhání policisty a v září letošního roku podal návrh na jeho obžalobu z přečinu krádeže,“ popsala Nguyenová.

Státní zástupce návrh akceptoval a téhož měsíce policistu obžaloval. V případě prokázání viny hrozí policistovi za krádež až dvouletý trest odnětí svobody nebo propadnutí věci.

Server Seznam Zprávy už dříve uvedl, že obžalovaný velel pražskému policejnímu oddělení Nové Město. Nyní je muž postaven mimo službu.


Autor: red

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru