Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Z Karlova mostu spadl opilý muž
Karlův most. Foto: archiv

Z Karlova mostu spadl opilý muž

Muže středního věku zachraňovali ve středu večer hasiči, protože spadnul z Karlova mostu do Vltavy. Hasiči o tom informovali na twitteru.

„U Karlova mostu zachraňujeme osobu z vody. Na místě je několik jednotek, budeme používat člun,“ uvedli hasiči v půl osmé.

„Osoba zachráněna a transportována na břeh, kde jsme ji předali do péče záchranářů,“ sdělili později.

Podle mluvčí záchranářů Jany Poštové se jednalo o čtyřicetiletého muže, který neutrpěl žádná zjevná zranění.

Byl ale podchlazený, po vyšetření ho záchranka odvezla do motolské nemocnice. Podle informací Novinek se jednalo o Čecha. Policisté uvedli, že byl opilý.


Autor: Jan Puci

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru