Dnes Čtvrtek - zatazeno 15°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z Karlína do Holešovic se přestěhuje Bakalova Economia
Projekt Port7 v Holešovicích. Vizualizace: skanska.cz

Z Karlína do Holešovic se přestěhuje Bakalova Economia

Mediální dům Economia miliardáře Zdeňka Bakaly se přestěhuje z pražského Karlína do holešovické administrativní budovy Port7, kterou nedaleko Trojského mostu buduje stavební firma Skanska. Informoval o tom server Mediář.cz. O termínu stěhování se zatím jedná. V Holešovicích rostou tři budovy, jejichž dokončení je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

„Finálně jsme se rozhodli pro Holešovice a Port7," informovalo vydavatelství zaměstnance v uplynulých dnech. Economia nyní sídlí v Pernerově ulici v sousedství Fora Karlín.

Celý komplex Bakala původně vlastnil, před pěti lety jej ale prodal fondu Amundi a Economia zůstala v dosavadním sídle v dlouhodobém pronájmu. Prostor bývalé kotlárny v Karlíně je pro vydavatelství velký, píše server.

Vydavatelství, které čítá Hospodářské noviny a web HN.cz, zpravodajský web Aktuálně.cz nebo časopisy Ekonom a Respekt, je v posledních letech ztrátové. Loni udrželo tržby v úrovni kolem 650 milionů korun, vykázalo ale ztrátu 59 milionů korun.

„Společnost v průběhu roku 2022 čelila mnoha vnějším negativním vlivům, především výraznému nárůstu cen energií, tiskařských prací a distribuce, které měly vliv na pokles výsledku hospodaření za účetní období," uvádí firma ve výroční zprávě.

„Větší efektivita obchodu, péče o vyladění zákaznické cesty, spolu s připravovanými novými produkty a investicemi do technologií usnadňujících publikování by měly přispět ke stabilizaci hospodaření společnosti v roce 2023," informovala firma.

A také náklady na prostory, v nichž sídlí, jsou podle webu Mediář.cz pro Economii jednou z hlavních oblastí, kde může hospodaření zefektivnit.


Autor: ČTK

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Další články
Nahoru