Dnes Pondělí - jasno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 28°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Z Karlína do Holešovic se přestěhuje Bakalova Economia
Projekt Port7 v Holešovicích. Vizualizace: skanska.cz

Z Karlína do Holešovic se přestěhuje Bakalova Economia

Mediální dům Economia miliardáře Zdeňka Bakaly se přestěhuje z pražského Karlína do holešovické administrativní budovy Port7, kterou nedaleko Trojského mostu buduje stavební firma Skanska. Informoval o tom server Mediář.cz. O termínu stěhování se zatím jedná. V Holešovicích rostou tři budovy, jejichž dokončení je plánováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

„Finálně jsme se rozhodli pro Holešovice a Port7," informovalo vydavatelství zaměstnance v uplynulých dnech. Economia nyní sídlí v Pernerově ulici v sousedství Fora Karlín.

Celý komplex Bakala původně vlastnil, před pěti lety jej ale prodal fondu Amundi a Economia zůstala v dosavadním sídle v dlouhodobém pronájmu. Prostor bývalé kotlárny v Karlíně je pro vydavatelství velký, píše server.

Vydavatelství, které čítá Hospodářské noviny a web HN.cz, zpravodajský web Aktuálně.cz nebo časopisy Ekonom a Respekt, je v posledních letech ztrátové. Loni udrželo tržby v úrovni kolem 650 milionů korun, vykázalo ale ztrátu 59 milionů korun.

„Společnost v průběhu roku 2022 čelila mnoha vnějším negativním vlivům, především výraznému nárůstu cen energií, tiskařských prací a distribuce, které měly vliv na pokles výsledku hospodaření za účetní období," uvádí firma ve výroční zprávě.

„Větší efektivita obchodu, péče o vyladění zákaznické cesty, spolu s připravovanými novými produkty a investicemi do technologií usnadňujících publikování by měly přispět ke stabilizaci hospodaření společnosti v roce 2023," informovala firma.

A také náklady na prostory, v nichž sídlí, jsou podle webu Mediář.cz pro Economii jednou z hlavních oblastí, kde může hospodaření zefektivnit.


Autor: ČTK

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

Dnes ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

Dnes ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Další články
Nahoru