dnes
Středa - jasno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - zatazeno
15°C
Z kandidátů na pražského primátora se lidé na internetu nejvíce zajímají o Landovského a Stuchlíka
Plakáty s tvářemi politiků se stejně jako před každými volbami ani letos nevyhnuly útokům vandalů. Foto: PP

Z kandidátů na pražského primátora se lidé na internetu nejvíce zajímají o Landovského a Stuchlíka

Advokát Jakub Landovský, který je lídrem kandidátky ČSSD pro nadcházející komunální volby, je nejvyhledávanějším kandidátem aspirujícím na primátora hlavního města. Vyplývá to z dat služby Seznam.cz Vyhledávání za poslední měsíc. Ze všech uchazečů o post pražského primátora hledali lidé jeho jméno nejčastěji, a to ve 22 procent. Těsně za ním je podnikatel Petr Stuchlík s 21 procenty, který kandiduje za hnutí ANO. Dvojici s odstupem následuje fotograf Jan Saudek s 10 procenty, který se o funkci uchází společně se svou dcerou Marií za hnutí PLUS. Lidé u kandidátů dohledávají především jejich pracovní zázemí, předvolební sliby, ale i soukromé informace.

„O primátorské křeslo se v Praze uchází celkem 27 kandidátů. Za první trojicí nejvyhledávanějších kandidátů následuje Marta Semelová z KSČM s osmi procenty, europoslanec Jiří Pospíšil se šesti procenty, kandidující za TOP 09 společně se STAN, a lékař Bohuslav Svoboda (ODS) taktéž se šesti procenty,“ upřesňuje Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání.   

Na úrovni tří procenty se pohybuje dalších sedm kandidátů, konkrétně Hynek Beran (SPD), Pavel Sehnal (ODA), Antonín Gondolán (Romská demokratická strana), Zdeněk Hřib (Piráti), Petr Cibulka (Pravý blok), Petr Hannig (ROZUMNÍ) a Jan Čižinský (PRAHA SOBĚ). Zájem o ostatní kandidáty nepřesahuje 1,5 procenta.

Zaujala MHD zdarma i vize Libeňského mostu

U Jakuba Landovského se lidé zajímají především o jeho životopis či vzdělání, zjišťují, jestli je synem herce Pavla Landovského, a hledají jeho facebookový profil. Vyhledávají také jeho volební spot a návrh, aby byla MHD zdarma.

O Petra Stuchlíka se uživatelé internetu zajímají především v souvislosti s jeho podnikatelskou činností a prodejem jeho firmy. Dále o jeho facebookovou stránku i soukromý život. V souvislosti s volbami se jedná o dotazy týkající se především sousedské večeře, které Stuchlík v rámci své kampaně pořádá, a jeho návrh vyřešení problémů s Libeňským mostem.

Hledané výrazy o Janu Saudkovi nesouvisí tolik s politikou, týkají se spíše jeho fotografií a obrazů. U komunistické kandidátky Marty Semelové lidé vyhledávají její životopis, projevy a vystupování v televizních pořadech. U Jiřího Pospíšila se lidé zajímají o jeho současné působení v Evropském parlamentu, dříve vykonávanou pozici ministra spravedlnosti i o jeho osobní život.


V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru