Dnes Sobota - jasno 9°C
Zítra Neděle - jasno 9°C
Sobota 3. 6. 2023
Svátek má Tamara
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Z hradeb Vyšehradu spadl muž, pokus o sebevraždu přežil
Spolupráce zdravotníků, hasičů i policistů při záchraně muže, který spadnul z hradeb do špatně přístupného svahu. Foto: ZZS HMP

Z hradeb Vyšehradu spadl muž, pokus o sebevraždu přežil

Dnes odpoledne spadl zhruba třicetiletý muž z jižních hradeb Vyšehradu do svahu u podolské porodnice. Pád přežil a s vážnými zraněními byl převezen do nemocnice. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o pokus o sebevraždu. 

„I přes komplikovaný přístup na místě zásahu se nám díky skvělé spolupráci všech podařilo zhruba třicetiletého muže dostat do sanitního vozu a následně i na ARO Fakultní nemocnice Královské Vinohrady,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

„Muž se pokusil spáchat sebevraždu. Zůstal zaklíněný ve svahu, ve velmi nepřístupném terénu. Byl naživu, při vědomí, hasiči ho po vyproštění předali záchranářům k ošetření," řekl ČTK mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Nešťastník utrpěl mnohočetná poranění. Mimo jiné hlavy, břicha, dolních končetin a hrudníku. Kvůli zásahu nejezdily na Podolském nábřeží pod Vyšehradem přes půl hodiny tramvaje a auta.

K pádům ze zhruba dvacet metrů vysokých hradeb čas od času dochází. Jedná se o sebevražedné pokusy i nešťastné náhody způsobené pitím alkoholu.

Například loni v lednu spadla žena středního věku ze severních hradeb do ulice V pevnosti, pád přežila s mnohačetnými poraněními. Loni v srpnu zase spadl z hradeb muž, který poté nadýchal přes tři promile alkoholu. I on se zraněními přežil. V roce 2008 spadl muž z jižních hradeb přímo na tenisové kurty, pád nepřežil.


Autor: puc

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

Dnes v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru