dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražské krimi

Z diskofila se stal v mžiku cívkofil, navinuté kabely kutálel stovky metrů

V úterý krátce po poledni si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na ulici Nuselská v Praze 4 všimli podezřelého auta. To upoutalo jejich pozornost, jelikož jako spolujezdec seděl muž, kterého znali a věděli, že má bohatou trestní minulost.

Auto stálo zaparkované před jednou ze zastaváren. Při kontrole našli policisté v kufru dřevěnou cívku, na které byl navinutý kabel. Na místo si proto zavolali kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování z 6. oddělení, kteří se zabývají objasňováním majetkové trestné činnosti.

Ti během zjistili, že cívka, na které je navinutý více než jeden kilometr dlouhý elektroinstalační kabel, pochází ze stavby na Vyskočilově ulici v Praze 4. „Pachatelé ani moc dlouho nezapírali. Po pár otázkách na původ kabelu se rychle rozpovídali a jeden z nich se ke krádeži ještě na místě přiznal,“ uvedl nadporučík Petr Kolár vedoucí 6. oddělení obecné kriminality.

Z oploceného areálu byla cívka i s kabelem v hodnotě 30 tisíc korun odcizena den před tím. Konkrétně se jeden z mužů na místě kontroly policistům přiznal, že ji ukradl v pondělí nad ránem, když se vracel z diskotéky.

Při průchodu okolo staveniště ho cívka natolik zaujala, že se ji rozhodl odcizit a následně zpeněžit. Proto nadzvedl oplocení areálu staveniště a cívku pod ní protáhl. Přesto, že vážila téměř tři sta kilogramů, muž ji odkutálel více než půl kilometru do ulice Barrova, kde ji ukryl ke zdi pod ulicí 5. května. Druhý den oslovil svého kamaráda, aby s ním pro cívku s kabelem zajel k severojižní magistrále autem a společně ji pak zpeněžili. Přitom je však zadrželi výše zmiňovaní policisté.

„Oba muži, jak řidič vozidla (40), tak i spolujezdec (25), který cívku odcizil, skončili na místním oddělení policie. V případě odsouzení za toto protiprávní jednání hrozí trest odnětí svobody až na čtyři léta. Celý případ je řešený ve zkráceném přípravném řízení,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru