dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - zatazeno
0°C
Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence
Panský statek už nebude trojskou ruinou. Foto: Facebook Prázdné domy

Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence

Chátrající Panský statek v Troji čeká proměna v luxusní rezidenční projekt. Za rekonstrukcí historických budov a výstavbou nových bytových domů stojí developerská společnosti Coast Capital Partners (CCP).

Trojský projekt navrhlo architektonické studio Loxia. Stavbu zajistí společnost Metrostav, která vyhrála výběrové řízení. Výstavba začne do konce letošního roku. První obyvatelé se do komplexu s 66 bytovými jednotkami mají nastěhovat na konci roku 2018.

Projekt jim nabídne celkem 13 budov stojících na více než 8 000 m2 včetně střešních nástaveb s výtahy, které umožní přímý a bezpečný přístup do soukromé podzemní garáže. Šest objektů budou přestavěné původní historické stavby, které jsou památkově chráněny.

Rezidenční projekt Troja je další vlajkovou lodí společnosti CCP. Nachází se v blízkosti původního Trojského zámku ze 17. století a mnozí toto místo považují za nejlepší lokalitu v Troji. Tato lokalita je jednou z posledních poměrně rozlehlých lokalit, které jsou v Troji ještě k dispozici.


Ceny plynu v příštím roce? U innogy porostou jen mírně

Dnes v 08:27

Po několika letech zlevňování dochází letos na energetických trzích k obratu trendu. V uplynulých měsících ceny plynu na velkoobchodních trzích výrazně vzrostly a nadále rostou. Někteří dodavatelé již v reakci na tento vývoj plyn zdražili nebo zdražení ohlásili, a to až o více než 10 %. Naproti...

Od roku 2012 v ČR klesá podíl ztrátových firem

10. prosince 2018 v 11:52

Podíl ztrátových firem mezi společnostmi, které v posledních deseti letech vykázaly tržby a zveřejnily finanční výkazy, byl v roce 2017 na nejnižší úrovni. S rostoucími tržbami firem klesá podíl ztrátových subjektů. Ukázala to nejnovější analýza poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje...

Další články
Nahoru