dnes
Čtvrtek - polojasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - polojasno
19°C
Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence
Panský statek už nebude trojskou ruinou. Foto: Facebook Prázdné domy

Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence

Chátrající Panský statek v Troji čeká proměna v luxusní rezidenční projekt. Za rekonstrukcí historických budov a výstavbou nových bytových domů stojí developerská společnosti Coast Capital Partners (CCP).

Trojský projekt navrhlo architektonické studio Loxia. Stavbu zajistí společnost Metrostav, která vyhrála výběrové řízení. Výstavba začne do konce letošního roku. První obyvatelé se do komplexu s 66 bytovými jednotkami mají nastěhovat na konci roku 2018.

Projekt jim nabídne celkem 13 budov stojících na více než 8 000 m2 včetně střešních nástaveb s výtahy, které umožní přímý a bezpečný přístup do soukromé podzemní garáže. Šest objektů budou přestavěné původní historické stavby, které jsou památkově chráněny.

Rezidenční projekt Troja je další vlajkovou lodí společnosti CCP. Nachází se v blízkosti původního Trojského zámku ze 17. století a mnozí toto místo považují za nejlepší lokalitu v Troji. Tato lokalita je jednou z posledních poměrně rozlehlých lokalit, které jsou v Troji ještě k dispozici.


innogy podporuje vznik Poslední aristokratky, film se natáčí na pěti zámcích

Včera v 07:21

innogy ročně investuje více než 25 milionů korun do české kinematografie. Podporuje konání prestižních festivalů, udílení filmových cen. Věnuje se pomoci nadějným scenáristům a mladým filmařům. Jedním z podporovaných filmů je Poslední aristokratka. Film se natáčí hned na pěti...

Město zajistilo výstavbu dešťové kanalizace v Cholupicích

19. března 2019 v 10:05

Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele I. etapy výstavby dešťové kanalizace v Cholupicích. Na doporučení hodnotící komise se jím stala Společnost TV Točná – IS Cholupice, vedoucí společnosti PORR a.s., s nabídkovou cenou 23 533 290 korun s DPH.

Další články
Nahoru