dnes
Středa - zatazeno
21°C
zítra
Čtvrtek - jasno
19°C
pozítří
Pátek - polojasno
17°C
Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence
Panský statek už nebude trojskou ruinou. Foto: Facebook Prázdné domy

Z chátrajícího Panského statku v Troji se stane obytná rezidence

Chátrající Panský statek v Troji čeká proměna v luxusní rezidenční projekt. Za rekonstrukcí historických budov a výstavbou nových bytových domů stojí developerská společnosti Coast Capital Partners (CCP).

Trojský projekt navrhlo architektonické studio Loxia. Stavbu zajistí společnost Metrostav, která vyhrála výběrové řízení. Výstavba začne do konce letošního roku. První obyvatelé se do komplexu s 66 bytovými jednotkami mají nastěhovat na konci roku 2018.

Projekt jim nabídne celkem 13 budov stojících na více než 8 000 m2 včetně střešních nástaveb s výtahy, které umožní přímý a bezpečný přístup do soukromé podzemní garáže. Šest objektů budou přestavěné původní historické stavby, které jsou památkově chráněny.

Rezidenční projekt Troja je další vlajkovou lodí společnosti CCP. Nachází se v blízkosti původního Trojského zámku ze 17. století a mnozí toto místo považují za nejlepší lokalitu v Troji. Tato lokalita je jednou z posledních poměrně rozlehlých lokalit, které jsou v Troji ještě k dispozici.


Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Dnes v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Růst mezd v innogy pokračuje

13. října 2018 v 08:58

Zlepšování mzdových a pracovních podmínek pro zaměstnance energetické skupiny innogy v Česku bude nadále pokračovat. Svědčí o tom čerstvá dohoda o detailech navýšení mezd pro rok 2019, kterou firma uzavřela s odbory. Na základě kolektivní smlouvy na období let 2018 – 2020 dojde k celkovému nárůstu...

Další články
Nahoru