Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 11°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 11°C
Čtvrtek 22. 2. 2024
Svátek má Petr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z centra se nedaří vymýtit produkci se zvířaty, muž kasíroval za focení s kánětem
Prostranství před Staroměstskou mosteckou věží, na kterém muž předváděl produkci s kánětem. Foto: Karel Netolický

Z centra se nedaří vymýtit produkci se zvířaty, muž kasíroval za focení s kánětem

Dlouhodobě se v historickém centru Prahy pohybují podvodníci, kteří stojí s živými zvířaty a za tuto zakázanou produkci kasírují nemalé sumy. Pandemie covidu-19 a s ní spojený úbytek turistů sice jejich aktivitu utlumila, nicméně už jsou zpět v plné síle, což dokazuje i případ z minulého týdne. Informovala o něm mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. 

Muže, který kolemjdoucím nabízel fotografii s kánětem Harissova, řešili strážníci z Prahy 1 ve čtvrtek 7. prosince odpoledne na Křížovnickém náměstí. Na záznamu z městských kamer bylo zjevné, že za tuto službu vybíral peníze. 

„Osmatřicetiletý muž prokázal, že zvíře vlastní, ale povolení potřebné k veřejnému vystupování se zvířaty neměl. Navíc tuto činnost provozoval v památkové zóně Prahy, a tím porušil tržní řád,“ uvedla Seifertová. 

Vzhledem ke stanoviskům České inspekce životního prostředí a Městské veterinární správy strážníci zajistili odejmutí a převezli káně do Záchranné stanice pro exotická zvířata. Případ byl předán příslušnému správnímu orgánu, který je oprávněný ve věci rozhodnout. 

Kolem produkce se zvířaty se „točí“ poměrně velké peníze. Majitelé zvířat si mnohdy přijdou na desítky tisíc korun za jeden den. V centru Prahy, třeba na Karlově mostě, narazíte na lidi, kteří vystupují s obarvenými holuby, hlodavci nebo třeba hady. 

Kontroly tržního řádu provádí pražský magistrát. Ten sice za venkovní produkci se zvířaty uděluje pokuty, loni v celkové výši 15 000 korun, ale k vymýcení tohoto nešvaru to nevede. Výnos z produkce totiž směšnou výši pokut rychle pokryje.   

Mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman již dříve uvedl, že oznámení od strážníků, kteří sami porušení tržního rádu nemohou pokutovat, radnice průběžně řeší


Autor: Karel Netolický

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru