dnes
Čtvrtek - jasno
1°C
zítra
Pátek - jasno
1°C
pozítří
Sobota - skorojasno
-1°C
Pražské krimi

Z bytu bylo slyšet slabé sténání

Ve čtvrtek po dvaadvacáté hodině se na Centrálním operačním středisku spustil signál tíseň z domu pro seniory. Do ulice Kpt. Stránského byla proto vyslána hlídka strážníků z Prahy 14, která sem dorazila během dvou minut.

Nejprve na bouchání strážníků u bytu, ze kterého signál přišel, nikdo nereagoval. Po chvíli z něj bylo ale slyšet slabé sténání a volání o pomoc. Žena se nacházela na zemi za dveřmi, byla dezorientovaná a velmi rozrušená. Navíc bylo z hlasu patrné, že je jí zle. Strážníci se jí pokusili přes dveře uklidnit, že za chvíli budou u ní a pomohou jí. Což se jim nakonec povedlo. Naštěstí měla žena náhradní klíče od bytu u sousedky.

„Po otevření bytu ji hlídka nalezla nahou a promrzlou na zemi, navíc si stěžovala, že je jí strašně zle. Proto ji okamžitě přemístili na postel a zabalili do přikrývek. Přivolaní záchranáři ji následně převezli do nemocnice,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. n. Prahy Irena Seifertová.


innogy: Pozor na falešné plynaře. Častým terčem jsou především senioři

8. února 2018 ve 14:41

V průběhu ledna letošního roku byli na několika místech v České republice zaznamenáni podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky innogy. Zaměřují se zejména na starší občany a pod záminkou kontroly plynoměru či plynového kotle se snaží dostat do bytu. Ve spolupráci s Policií České republiky bylo...

Další články
Nahoru