Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 2°C
Středa 6. 12. 2023
Svátek má Mikuláš
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Z Branické ulice je po revitalizaci nové místo pro setkávání
Dřevěná loď připomíná Vltavu, kterou od Braníka odřízla Jižní spojka a Barrandovský most. Foto: P4

Z Branické ulice je po revitalizaci nové místo pro setkávání

Nový povrch a mobiliář, několik desítek stromů i místo pro setkávání. Branická ulice spolu se svým okolím prošla rekonstrukcí svého zhruba kilometrového úseku. Skončily tak téměř šestileté práce probíhající v několika etapách. Opravy za téměř 90 milionů korun provedla Technická správa komunikací hlavního města Prahy.

Branická ulice získala z části asfaltový povrch, který snižuje hluk, a zčásti dlažbu. Práce v ulici symbolicky zakončilo zasazení dřevěné lodě před Dům s pečovatelskou službou. Nový prvek má sloužit například jako záchytný bod a zároveň jako symbolické připomenutí nedaleké řeky, kterou od Braníka odřízla Jižní spojka a Barrandovský most.

„Vzniklo takové nové komunitní centrum Braníka, kde se pořádají různé akce typu vepřových hodů nebo vánočních setkání, a byl zde pořízen i speciální mobiliář,“ řekl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011).

Po několika desítkách let se do ulice také vracejí stromy. Ty si přáli místní obyvatelé. Jedná se o zhruba třicet kusů dřezovců, které jsou vhodné právě do městského prostředí.

„Co je u nich jiné než obvykle, je to, že pro tyto stromy byl vymyšlen zvláštní způsob zavlažování, což je vidět i na speciální dlažbě, která umožňuje vsak vody. Pokud by vody náhodou po nějaké přívalové srážce bylo mnoho, tak jsou prostory pro kořeny stromů zdrenážované do kanalizace. Navíc je zde použit velmi kvalitní substrát, který spolu s dostatkem vody umožňuje stromům vyrůstat, aby vytvořily veliké koruny a příhodný stín,“ dodal radní.


Autor: Cen

V Praze 2 se začíná bruslit

Včera v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Další články
Nahoru