Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Z Albertova vyrazí průvod za spravedlivou vládu, účastníci nesmí líbat náhodné chodce
Mezi přetrvávající požadavky demonstrantů patří rezignace Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti. Foto: Karel Netolický

Z Albertova vyrazí průvod za spravedlivou vládu, účastníci nesmí líbat náhodné chodce

V úterý 1. června odpoledne se v Praze uskuteční další ze série demonstrací s názvem Necouvneme! Pochod, který vyjde v 17:30 hodin z Albertova, nemine Ministerstvo spravedlnosti a okolo 19. hodiny dorazí na Václavské náměstí, pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii

„Do voleb zbývá jen 132 dnů. Náš hlasitý protest proti rozkladu demokracie musí být slyšet až do nejvyšších pater české politiky. Dejme politikům jasný signál, že bedlivě sledujeme jejich počínání,“ uvedl spolek ve facebookové události akce.

Mezi požadavky demonstrantů je, aby Marie Benešová rezignovala na post ministryně spravedlnosti. Chtějí také, aby nového nejvyššího státního zástupce jmenovala až vláda, která vzejde z říjnových voleb, ne ta současná.

„Je třeba sebrat zbytky sil a postavit se za budoucnost naší země. Právě teď, kdy vláda trestně stíhaného premiéra ve střetu zájmů a mafiáni z Hradu usilují o ovládnutí justice. Právě teď, kdy nás vlastní prezident zaprodává nepřátelské Ruské federaci, jejíž agenti zavraždili dva naše spoluobčany. Právě teď, kdy komunisté, Okamurovi extremisté, Babišovi posluhovači a Zemanovi nohsledi usilují o ovládnutí České televize,“ burcuje spolek.

Organizátoři vyzývají účastníky, aby na akci dodržovali bezpečnostní pravidla, tedy například měli nasazený respirátor, netlačili se na sebe, nekorzovali sem a tam, dodržovali rozestupy. A neměli by také také líbat náhodné chodce, žádá po příchozích spolek. 


Autor: Karel Netolický

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Včera v 10:55

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a...

Radní odsouhlasili návrh memoranda o vzájemné spolupráci Prahy se Středočeským krajem

25. listopadu 2021 v 08:46

Pražští radní v pondělí odsouhlasili záměr uzavřít Memorandum o vzájemné spolupráci mezi hlavním městem Prahou a Středočeským krajem. Tímto krokem navazují na první povolební společné setkání zástupců obou krajů, které se uskutečnilo 10. června 2021. Samotný podpis memoranda bude následovat po...

Praha 5 schválila pravidla pro rozpočtové provizorium

24. listopadu 2021 ve 22:27

Na svém úterním zasedání zastupitelé Prahy 5 rozhodli, že pokud nebude včas schválen rozpočet na příští rok, začne městská část automaticky hospodařit od ledna v provizoriu. Nebude ho tak už muset schvalovat.

Příznivci návratu pomníku maršála Radeckého se sešli na Mariánském náměstí

23. listopadu 2021 v 19:37

Spolek Radecký Praha, který dlouhodobě usiluje o návrat pomníku maršála Václava Radeckého z Radče na Malostranské náměstí, uspořádal tradiční setkání podporovatelů obnovy pomníku. 

Pěší cesta propojí Palmovku s ulicí Švábky a Rohanským nábřežím

23. listopadu 2021 v 09:39

První projekt předznamenávající budoucí proměnu Palmovky v Praze 8 bude zahrnovat cestu pro pěší, která propojí ulice Zenklova a Švábky.  Sloužit veřejnosti by měla začít v červnu příštího roku a její stavba vyjde na 26 milionů korun včetně DPH.

Další články
Nahoru