Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Z Albertova vyrazí průvod za spravedlivou vládu, účastníci nesmí líbat náhodné chodce
Mezi přetrvávající požadavky demonstrantů patří rezignace Marie Benešové na post ministryně spravedlnosti. Foto: Karel Netolický

Z Albertova vyrazí průvod za spravedlivou vládu, účastníci nesmí líbat náhodné chodce

V úterý 1. června odpoledne se v Praze uskuteční další ze série demonstrací s názvem Necouvneme! Pochod, který vyjde v 17:30 hodin z Albertova, nemine Ministerstvo spravedlnosti a okolo 19. hodiny dorazí na Václavské náměstí, pořádá spolek Milion chvilek pro demokracii

„Do voleb zbývá jen 132 dnů. Náš hlasitý protest proti rozkladu demokracie musí být slyšet až do nejvyšších pater české politiky. Dejme politikům jasný signál, že bedlivě sledujeme jejich počínání,“ uvedl spolek ve facebookové události akce.

Mezi požadavky demonstrantů je, aby Marie Benešová rezignovala na post ministryně spravedlnosti. Chtějí také, aby nového nejvyššího státního zástupce jmenovala až vláda, která vzejde z říjnových voleb, ne ta současná.

„Je třeba sebrat zbytky sil a postavit se za budoucnost naší země. Právě teď, kdy vláda trestně stíhaného premiéra ve střetu zájmů a mafiáni z Hradu usilují o ovládnutí justice. Právě teď, kdy nás vlastní prezident zaprodává nepřátelské Ruské federaci, jejíž agenti zavraždili dva naše spoluobčany. Právě teď, kdy komunisté, Okamurovi extremisté, Babišovi posluhovači a Zemanovi nohsledi usilují o ovládnutí České televize,“ burcuje spolek.

Organizátoři vyzývají účastníky, aby na akci dodržovali bezpečnostní pravidla, tedy například měli nasazený respirátor, netlačili se na sebe, nekorzovali sem a tam, dodržovali rozestupy. A neměli by také také líbat náhodné chodce, žádá po příchozích spolek. 


Autor: Karel Netolický

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru