Dnes Pátek - obcasny-dest 14°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 13°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Byznys

YIT představila vzorovou jednotku v projektu Vesi Hostivař

Developerská společnost YIT otevřela v rezidenčním projektu Vesi Hostivař v Praze 15 vzorovou jednotku. Její interiér reflektuje umístění areálu v těsném sousedství lesoparku a staví tak na přírodních motivech v kombinaci s decentními barvami. Projekt by měl být dokončen na podzim letošního roku, noví majitelé by se mohli stěhovat na jaře 2024.

Projekt Vesi Hostivař čítá celkem pět objektů se čtyřmi a pěti nadzemními podlažími. V nich roste 208 jednotek apartmánového typu s dispozicemi 1+kk až 4+kk a velikostí od 25 do 104 m2. Samozřejmostí jsou předzahrádky, ve vyšších patrech pak terasy nebo balkóny. Chybět nebudou ani sklepní kóje, kočárkárny a místnosti pro mytí kol či psů. Areál s centrální recepcí, ostrahou a kamerovým systémem zároveň nabídne budoucím obyvatelům maximální soukromí a bezpečí.

Areál Vesi Hostivař roste v klidné lokalitě na okraji Přírodního parku Hostivař – Záběhlice s vodní nádrží. Noví rezidenti tak nebudou mít nouzi o sportovní ani rekreační vyžití. Součástí projektu se navíc stanou parkové plochy s dostatkem zeleně, chodníky s posezením na lavičkách pro odpočinek a promenáda podél Košíkovského potoka. Na delší výlety se lze vypravit do vesnické památkové zóny Stará Hostivař, Divoké zahrady se zookoutkem nebo na naučnou stezku Povodím Botiče. V okolí se zároveň nalézá veškerá občanská vybavenost – od škol, nákupních možností, služeb, restaurací i zábavy (např. v nedalekých obchodních centrech Westfield na Chodově a Vivo v Hostivaři).

Developer pamatuje také na šetrný přístup k životnímu prostředí. Na výstavbu projektu používá takzvaný ‚zelený‘ beton, jenž šetří přírodní zdroje a snižuje uhlíkovou stopu. Jeho začleněním dojde ke snížení emisí CO2 o téměř 3 %. Pro zalévání se bude přednostně využívat dešťová voda z retenčních nádrží. Fotovoltaická elektrárna pak pokryje část spotřeby elektřiny ve společných částech a na osvětlení areálu, čímž se zároveň sníží ročně emise CO2 přibližně o 7 tun.


Autor: Alo

Soutěž EY Podnikatel roku 2023 hlavního města Prahy a Středočeského kraje spustila nominační fázi

8. září 2023 v 11:15

Společnost EY pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody a ve spolupráci s inovační agenturou SIC vyhlásila devatenáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku hlavního města Prahy a Středočeského kraje. Celkem osm podnikatelů z těchto dvou regionů se v minulosti stalo...

Fakulta dopravní ČVUT v Praze podepsala nové strategické partnerství se společností SITA

8. září 2023 v 08:22

Ve středu 6. září byla podpisem partnerství mezi společností SITA a Fakultou dopravní ČVUT v Praze obnovena spolupráce zaměřená jak na vzdělávání nových odborníků, tak i na projektové záměry v oblasti letecké dopravy.

Wolt zavádí nonstop provoz, vedle restaurací nabídne i potraviny nebo květiny

29. srpna 2023 v 07:28

Finská technologická společnost Wolt zavádí v hlavním městě nepřetržitou rozvážku z vybraných podniků. Většina pražských zákazníků si tak nyní může objednávat v režimu 24/7 se stejným servisem, na který jsou zvyklí. Zákaznická podpora funguje po celou noc a je připravena pomoct zákazníkům v řádu...

Konference o kyberbezpečnosti

22. srpna 2023 v 09:00

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze organizuje jubilejní 25. ročník jedné z největších a nejvýznamnějších mezinárodních konferencí v oblasti kybernetické bezpečnosti, přesněji kryptologie a bezpečnosti vestavných systémů, Cryptographic Hardware and Embedded Systems...

Další články
Nahoru