dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Xaver v Praze neřádil, přesto hasiči kvůli silnému větru zasahovali
Bohužel. Stánkaři, kteří se chystali na adventní trhy na Vítězném náměstí, měli smůlu. Foto: archiv Farmářské trhy

Xaver v Praze neřádil, přesto hasiči kvůli silnému větru zasahovali

Okraj orkánu Xaver, který ve čtvrtek zasáhl část Česka, v Praze příliš neškodil. Silný vítr však hasičům práci přidělal. Jeho následky stále odstraňují. Zasahovat museli především u ulámaných větví, zajišťovali ale také uvolněné billboardy nebo lešení. „Měli jsme asi dvakrát více zásahů než obvykle,“ řekla o větrné noci mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Vysoký počet výjezdů podle ní měli i během dnešního dopoledne, všechny byly spojeny s počasím.

Do okrajových městských částí, jako Dolní a Horní Počernice nebo Čakovice, jezdili hasiči odstraňovat popadané větve. V centru města pak řešili především potíže s utrženými plechy, uvolněným lešením nebo poškozenými billboardy. „Během roku jsme ale zvyklí na silnější vítr," poznamenala Adamcová.

Kvůli uvolněným plechům nad ochrannými zábranami proti sebevrahům hasiči vyjížděli během dnešního dopoledne dvakrát na Nuselský most. Z plátů vypadaly nýty, vše se však podařilo dát do pořádku, takže nebylo nutné omezit provoz na mostě, ani pod ním.  

Kvůli obavám ze silného vichru zrušili pořadatelé farmářské trhy, které se měly dnes a v sobotu konat na Vítězném náměstí. Podle mluvčího šesté městské části Adama Halmošiho není na náměstí možné prodejní stánky bezpečně ukotvit. „Organizátoři tak nebyli schopni zaručit bezpečný provoz," řekl Halmoši.

Pražský dopravní podnik (DPP) žádné významnější komplikace v dopravě kvůli větru nezaznamenal. Na Výstavišti pouze spadl strom na trolej a musel tak být asi na 45 minut přerušen tramvajový provoz. „Přepravu cestujících v tu dobu zajišťovaly dva autobusy náhradní autobusové dopravy a další linky byly vedeny objízdnými trasami,“ dodal.


Další články
Nahoru