dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražský život

Workshop: Třicítka seniorů se proměnila v televizní profesionály

Nadace Charty 77 a její projekt SenSen (Senzační senioři) pokračují i letos v tzv. SenSen Café – vzpomínkových workshopech pro seniory v netradičním prostředí kaváren, knihoven či muzeí. Jejich cílem je umožnit seniorům setkání se zajímavými lidmi, zavzpomínat si společně na mládí, prožitá životní dobrodružství i pozapomenuté události z naší historie. 

Účastníci workshopů také získají informace o Národní kronice – unikátním archivu vzpomínek, který Nadace Charty 77 buduje společně s Národním muzeem a do kterého může uložit svůj příběh každý, kdo má zájem uchovat ho pro budoucí generace.  

Série vzpomínkových workshopů začala 1. března v Národním technickém muzeu, konkrétně v jeho historickém televizním studiu. Od té doby SenSen Café navštívily již tři desítky seniorů a seniorek z Loun a Lovosic. Následující březnový workshop se uskuteční 15. března.

„Senioři si zkouší, že být kameramanem nebo hlasatelkou není vůbec jednoduché,“ komentuje program SenSen Café Julie Mahlerová, koordinátorka Národní kroniky projektu SenSen. „Byl to pro nás nezapomenutelný zážitek, veliké díky patří celému projektu SenSen,“ shodují se senioři z lounského klubu Pomoc bližnímu.

V průběhu zhruba tříhodinového workshopu se senioři seznamují s Národní kronikou. Po kávě a občerstvení pro ně zůstávají otevřeny všechny expozice Národního technického muzea.

Po workshopech vyrazí SenSen Café za seniory také přímo do regionů se vzpomínkovými besedami na nejrůznější témata.

O projektu SenSen a Národní kronice

Projekt SenSen (Senzační senioři) vznikl v Nadaci Charty 77 na jaře 2012 jako odpověď na demografický vývoj v České republice a jeho cílem je podporovat aktivní stárnutí. K Senzačním seniorům se od té doby přihlásilo na 14 tisíc lidí ve zhruba 90 klubech po celé republice. Společně se účastní vzdělávacích, kulturních i sportovních akcí, které zároveň organizují pro druhé, a zapojují se i do celorepublikových projektů Nadace Charty 77. Jedním z nich je Národní kronika, unikátní společný projekt Nadace Charty 77 a Národního muzea, jehož cílem je vytvořit největší archiv vzpomínek na události každodenního života.


Další články
Nahoru