dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská doprava

Wilsonovu ve směru na Pankrác čeká rekonstrukce

Technická správa komunikací zahájí v úterý 22. září rekonstrukci povrchu části ulice Wilsonova a nájezdové rampy od ulice Hybernská. Jedná se o souvislou údržbu vozovky v úseku od začátku nájezdové rampy po výjezd z parkoviště Hl. nádraží ve směru na Pankrác. Rekonstrukce bude ukončena do 26. října.

Rekonstrukce, dlouhá zhruba 500 m v šíři komunikace, zahrnuje kompletní odfrézování vozovky a následnou výměnu živičného povrchu.  V plánu je ošetření trhlin a propadů v konstrukci vozovky. Dále dojde k rektifikaci nebo výměně uličních vpustí a ostatních povrchových znaků inženýrských sítí. Bude obnoveno vodorovné dopravní značení. V rámci souvislé údržby proběhne také oprava zastávkového zálivu pro autobus.

Dopravním omezením je částečná uzavírka komunikace po fázích:

Od 22. do 24. září bude uzavřena nájezdná rampa od křižovatky U Bulhara na magistrálu ve směru k Národnímu muzeu. Objízdná trasa bude vedena po trase: Hybernská – Opletalova – Politických vězňů.
 
Od 25. září do 4. října bude rampa otevřena a omezení na magistrále bude znamenat krátké zúžení do jednoho jízdního pruhu.
 
Od 5. do 26. října bude rampa otevřena a provoz na magistrále zachován ve dvou jízdních pruzích.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru