dnes
Úterý - skorojasno
19°C
zítra
Středa - obcasny-dest
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Pražská kultura

Werichova vila se otevře na konci června

Oficiální slavnostní otevření Werichovy vily s předáním klíčů je připraveno na 30. června od 19 hodin za účasti zástupců Nadace Kampa, starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého a dalších hostů. V rámci slavnostní akce je připraven bohatý doprovodný program.

„Je to 15 let, kdy Werichova vila měla svého posledního nájemníka, který v roce 2002 musel kvůli povodním vilu opustit. Nyní, začátkem léta 2017, se kompletně opravená vila otevře veřejnosti a já jsem velmi rád, že Praha 1 nabídne svým občanům i návštěvníkům místo setkávání i zábavou, kterou připravuje nový nájemce vily Nadace Kampa. Odkaz Jana Wericha a dalších osobností, kteří ve vile bydleli, zůstane součástí vily díky připravované expozici. A jak by řekl sám Jan Werich: Přirozeností člověka je hledání radosti. Tak přeji, aby radost byla nalezena právě ve Werichově vile,“ uvedl Oldřich Lomecký.


Knižní novinka: Mrazivý thriller Hračkář slibuje napětí, husí kůži a bušící srdce

21. dubna 2019 ve 21:39

Hračkář, mrazivý thriller od autora bestselleru Šelma, je knižní novinkou nakladatelství Kalibr. Profesor Theo Cray se tentokrát vydává na stopu děsivé pověsti o Hračkářovi, který hodným dětem dává hračky a ty zlobivé… No, o tom se jenom šeptá. Připravte se na husí kůži a bušící srdce, Andrew...

Bukureští se projdete na náměstí Míru

18. dubna 2019 v 07:16

U příležitosti předsednictví Rumunska v Radě Evropské unie se ve výstavních prostorách radnice na náměstí Míru, v těsné blízkosti Rumunské ulice, koná výstava Procházky Bukureští.

EPOS 257: Dýmová hora

16. dubna 2019 v 16:25

Jak dnes v Praze žijí lidé bez domova? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie. Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Panochovo kvarteto ve lhoteckém kostele

16. dubna 2019 v 08:41

Benefiční koncert klasické hudby pořádá v pondělí 27. května od 19 hodin farnost při kostele Panny Marie Královny míru v Praze – Lhotce.

Výstava: Malešická průmyslová oblast

14. dubna 2019 v 06:45

Malešická průmyslová oblast je převážně součástí katastrálního území Malešice. Malou částí zasahuje do katastru Strašnice, Hostivař, Štěrboholy a Kyje. Administrativně spadá pod městskou část Praha 10, Praha 14 a Praha 15.

Pavlína Jíšová zve na křest a koncert

12. dubna 2019 v 08:04

Folková zpěvačka Pavlína Jíšová vydává své již desáté album.

Další články
Nahoru