dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
We CARE: příběhy pomoci ve fotografii
Výstava fotografií v Galerii ve věži. Foto: Novoměstská radnice

We CARE: příběhy pomoci ve fotografii

Výstava fotografií v Galerii ve věži Novoměstské radnice zachycuje rozmanitost příběhů pomoci a naděje v zemích, kde působí celosvětová humanitární a rozvojová organizace CARE.

Výstavu pořádá česká CARE jako připomínku 70leté historie pomoci lidem zasaženým válečnými konflikty, přírodními katastrofami, dopady klimatických změn a chudobou po celém světě.

Organizace CARE Česká republika vznikla v roce 2007 jako pobočka CARE, jedné z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací. Celosvětová CARE byla založena už v roce 1945 v USA s cílem pomoci strádajícím lidem v poválečné Evropě, včetně Československa. V letech 1946–1950 rozdala CARE celkem 100 milionů balíků. CARE dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem: v roce 2015 podpořila více než 72 milionů lidí v 90 zemích.

Výstava se koná v Galerii ve věži do 16. října. Otevírací doba: út – ne 10 – 18 hodin. Vstupné v souvislosti se vstupem na věž plné 60, snížené 40, rodinné 130 korun.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru