dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
0°C
pozítří
Středa - snih
2°C
Letní PrahaPražská kultura

Was ist das? Das Sommerkino. Letní přehlídka německy mluvených filmů nabízí projekce zdarma

Letní minipřehlídka německy mluvených filmů Das Sommerkino se po své úspěšné loňské premiéře vrátila. Až do 30. srpna si budou moci diváci v Praze vychutnat hned dvanáct hraných i dokumentárních snímků, které slavily úspěch na minulých ročnících festivalu Das Filmfest. Filmy budou uvedeny v původním znění s anglickými či českými titulky. Vstup na všechny projekce je volný.

who-am-i-web-nahled V pondělí 27. června bude na palubě Cargo Gallery kotvící u náplavky Rašínova nábřeží uveden německý thriller z prostředí hackerů Who am I – žádný systém není bezpečný.  

V červenci se letní kino přesune do Containallu na Kampu. Německy mluveným filmům budou tentokrát vyhrazeny úterní večery. 5. července bude na programu svéhlavá komedie Superega, 12. července se bude promítat Dárek bohů, 19. července se na plátně představí cenami ověnčený německý snímek Oh Boy a poslední červencové úterý bude patřit Času kanibalů.

V srpnu přivítá Das Sommerkino Nákladové nádraží Žižkov. V pondělí 1. srpna uvede na Berlinale oceněný snímek Victoria, o týden později, 8. srpna se díky snímku Láska šílená diváci přenesou do 19. století a 15. srpna nás čeká mysteriózní detektivka z Krušných hor – Schmitke. 22. srpna se prostřednictvím plátna vydáme poznat hudební podhoubí Berlína, na programu je snímek B-movie: zvuk a rozkoše západního Berlína. Letošní letní přehlídku v Praze uzavře 29. srpna výpravný epos Druhý domov – kronika touhy.

Přehlídku tradičně spolupořádají Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum v Praze a Švýcarské velvyslanectví v Praze. Program a další informace jsou k dispozici na www.facebook.com/dasfilmfest.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru