dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
WANTED! Holobrádek utekl před revizory do tunelu a pomocí baterky doběhl na další stanici
Mladík opouští po jeho útěku tunelem stanici Náměstí Míru. Foto: Policie ČR

WANTED! Holobrádek utekl před revizory do tunelu a pomocí baterky doběhl na další stanici

Policie pátrá po muži, kvůli kterému byl v květnu zhruba na deset minut zastaven provoz metra. Při útěku před revizory vběhl do tunelu mezi stanicemi Jiřího z Poděbrad a Náměstí Míru, kde zmizel. Za přestupek mu hrozí až desetitisícová pokuta.

Žižkovští policisté pracovali od 1. května na případu mladého muže, který při kontrole jízdenek ve stanici metra Náměstí Jiřího z Poděbrad vběhl do kolejiště a tunelem pak utekl až do stanice Náměstí Míru.

Revizoři kontrolovali po devatenácté hodině jízdenky cestujícím a všimli si podezřelého mladíka, který zmateně pobíhal u vlakové soupravy a pak se snažil před revizory utéct. Ti ho ovšem doběhli, obestoupili a požadovali jízdenku ke kontrole. Mladík byl ale agresivní a začal si dokonce vymýšlet napadení ze strany revizorů.

Kontroloři ho proto varovali, že pokud bude pokračovat ve svém chování, přivolají policii. Muž však nepřestal a navíc si stěžoval na to, že potřebuje kolem sebe prostor a odejít na čerstvý vzduch. Pak najednou zakřičel: „Je demokracie a můžu si jít, kam chci," vysmekl se kontrolorům a utekl do tunelu metra.

Z kapsy vytáhl kapesní baterku, kterou si svítil na cestu a běžel po kolejišti směrem ke stanici Náměstí Míru. Tam po asi 10 minutách z tunelu vyběhl a eskalátorem opustil stanici. Aby pracovníci dopravního podniku předešli tragédii, byli nuceni po tuto dobu přerušit provoz metra mezi těmito stanicemi.

„Policisté předali případ magistrátním úředníkům na oddělení Drážního správního úřadu k projednání. Mladý muž je podezřelý z porušení zákona o drahách a za spáchání přestupku mu hrozí až desetitisícová pokuta,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Popis hledaného:

Muž je ve věku mezi 25 až 35 lety, vysoký mezi 170 a 180 centimetry, štíhlé postavy. Má krátké hnědé vlasy a byl hladce oholený. Oblečený byl do krátkých modrých džínů a khaki bundy s černým límcem. Na nohou měl černé sportovní boty a v ruce držel kapesní svítilnu. Podle svědků nebyl pod vlivem alkoholu, nicméně je možné, že by mohl být uživatelem drog. Jakékoli informace k totožnosti, pohybu nebo pobytu muže přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru