dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - zatazeno
3°C
WANTED: hledá se Láďa! Pomáhal krást  krmení, ze kterého by žilo měsíc 1000 psů
Hledaný spolujezdec. Foto: Policie ČR

WANTED: hledá se Láďa! Pomáhal krást krmení, ze kterého by žilo měsíc 1000 psů

Policisté z místního oddělení v Horních Počernicích vyšetřují od první poloviny srpna krádež několika palet s krmivem pro psy z haly v ulici Do Čertous. Na policii se obrátil manažer skladu, který zjistil, že v hale chybí větší množství pytlů s krmivem pro psy za téměř půl milionu korun.

Když si potom manažer prohlédl interní kamerové záznamy, v jednom případě na nich poznal skladníka, který naložil do nákladního vozidla 36 pytlů s krmivem, aniž by se vyexpedovaly. Když si pak třiatřicetiletého skladníka pozvalo vedení firmy na jednání, muž se ke krádeži asi čtyřicítky balení přiznal.

Nicméně následnou inventarizací manažer skladu navíc zjistil, že celých palet chybí daleko více. Jedná se o takové množství, které se prakticky nedá použít pro vlastní potřebu. Odcizeným množstvím je totiž možné nakrmit 1000 psů po dobu jednoho měsíce.

Způsobená škoda by se měla podle jednatele společnosti vyšplhat k téměř jednomu a půl milionu korun. Policisté vyslechli už několik osob zaměstnaných ve skladu včetně skladníků a vedení společnosti, rovněž se k celému případu vyjádřil i prozatím podezřelý muž.

Policisté navíc zjistili, že neznámé osoby přijely v jednom případě pro 36 patnáctikilových pytlů s krmivem modrým dodávkovým vozem značky VW Crafter, kterých je v republice necelá dvacítka.

I přesto, že registrační značka je nečitelná, je jen otázkou času, kdy policisté dvojici podezřelou z krádeže dopadnou.

Poznáte Ladislava?

kradez-palety-pohled-z-haly-nahled

Krádež palety – pohled z haly

„Na dostupných kamerových záznamech je zachycený pouze spolujezdec z dodávkového vozidla, který je ve věku mezi 35 až 40 lety, vyšší střední postavy,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

V době krádeže byl oblečený do tmavých krátkých kalhot a tmavého trička s krátkým rukávem, které má na zádech nápis HAYABUSA. Na hlavě měl čepici s kšiltem. Podle informací policistů měl hovořit česky a s největší pravděpodobností se jmenuje Ladislav.

„Jakékoliv poznatky ke spolujezdci z vozidla přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie,“ žádá o pomoc policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Poškozená společnost dokonce vypsala odměnu na dopadení osob, které odcizily několik celých nepoškozených palet s krmivem. Policisté dokonce pracují s verzí, že do krádeže mohla být vzhledem k odcizenému množství zapojena i organizovaná skupina.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru