dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Vztekloune, kliďasi, inovátore, projev se! V laboratoři na zkoumání lidského chování
Kocovina, nebo zamyšlenost? Ilustrační foto: freeimages

Vztekloune, kliďasi, inovátore, projev se! V laboratoři na zkoumání lidského chování

Provozně ekonomická fakulta České zemědělské univerzity v Praze dokončila laboratoř pro studium lidského chování. Cílem projektu bylo vybudovat na severu metropole špičkové pracoviště zaměřené na zkoumání lidského chování, především kognitivních procesů, rozhodovacích procesů a vlivu zátěže.

Studenti budou moci díky navrženému vybavení studovat lidské chování jak v jeho biologických základech, tak v jeho projevech, a to napříč vědními obory zajišťovanými odbornými katedrami – od využití v oblastech marketingu, managementu, psychologii či v informatice při analýze chování člověka jako uživatele koncového informačního zařízení případně produktu.

Laboratoř je rozdělena na dvě stanice – Stanici virtuální reality a Stanici použitelnosti. Stanice virtuální reality bude využívána pro simulaci reálných situací s možností snímání chování jedince v dané situaci spolu se záznamem vybraných parametrů biologické zpětné vazby. Stanice použitelnosti je orientována na chování člověka k prostředkům a produktům určeným koncovým uživatelům.

Laboratoř bude plně připravena na ostrý provoz letos v březnu. V současné době probíhá testování jednotlivých modulů.


Další články
Nahoru