dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Pražská kultura

Vztah matky a dcery napříč světelnými lety

Horké divadelní novinky z Čech a Finska, které vznikly jako dárek pro Divadlo LETÍ k jeho 10. výročí.  Dvé scénické skicy her o ženách, které neumějí být ani matkami, ani umělkyněmi. Pozor, feminismus! Limitovaná edice!

divadlo-leti-nahled

David Košťák a Saara Turunen, oba autoři, kteří s Divadlem LETÍ již spolupracovali, zareagovali na výzvu Divadla LETÍ a darovali mu k loňským 10. narozeninám na míru napsané hry.

Protože jsou v mnohém tematicky rozdílné, a přece se každé svým specifickým úhlem pohledu věnují tématu žen v dnešním světě, LETÍ je uvádí jako sérii v jediném večeru. Na své si tedy přijdou poetické duše i emancipované feministky, protože ti všichni hledají a nacházejí ostrovy pro své vlastní já.

David Košťák: TAXISTYX
Režie: Alžběta Buraniová

Hrají: Tereza Hofová, Anna Bubníková, Tereza Nádvorníková, Tomáš Kobr, Bořek Joura

A ono nám to nedá a stejně se vytrácíme z domovů kvůli důvodům tak přízemním, že čas plyne rychleji. A kořeny stesku v nás klíčí jako nesklizené brambory. Lochtají nás na dně Achilovy paty. Koloběh vlastních vin a dědičný hřích, který jsme si objednali na dobírku.

Vztah matky a dcery napříč světelnými lety očima debutujícího mladého autora. Poetická hra o různých formách nepřítomnosti vznikla jako dárek pro Divadlo LETÍ k jeho 10. výročí.

taxistyx-prizrak-fcb-header-4-2-nahled 

Saara Turunen: PŘÍZRAK OBYČEJNOSTI
Překlad: Alžběta Štollová
Režie: Martina Schlegelová

Hrají: Tereza Hofová, Anna Bubníková, Tereza Nádvorníková

Co když člověk nenávidí svou vlastní zem? Co když nenávidí svůj domov? Co když nenávidí sám sebe? Co může v takovým případě dělat? Kam může v takovým případě jít?

Hrdý buď žes Fin. Tragikomická zpověď mladé finské dramatičky, o hledání ideálního ostrova pro své vlastní já.  Autorčina cesta z domova napříč kulturami s cynickým nadhledem vyvrací verše Johna Donna, že „žádný člověk není ostrov sám pro sebe“. Hra vznikla jako dárek pro Divadlo LETÍ k jeho desátému výročí. 
 

Obě scénické budou uvedeny 24. října od 20:00 ve VILE Štvanice. Vstupenky k dispozici v síti Goout.cz nebo na www.divadlo-leti.cz.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru