dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Vzrůst malý, drzost velká: chlípník osahával v centru Prahy již několik žen. Poznáte ho?
Hledaný muž. Foto: Policie ČR

Vzrůst malý, drzost velká: chlípník osahával v centru Prahy již několik žen. Poznáte ho?

Kriminalisté prošetřují už čtyři případy, při kterých neznámý muž osahával především mladé dívky. Pomůžete ho vypátrat? Poslední případ se stal prvního dubna v půl deváté ráno v ulici Na Perštýně, kde neznámý muž opakovaně osahával třiadvacetiletou dívku. K té přistoupil zezadu a začal jí postupně sahat na ňadra, hýždě a do rozkroku.

Žena se mu vysmekla a chtěla se od něj vzdálit co možná nejdále. Muž ji ale následoval a o osahávání se pokusil opakovaně, přičemž ženu objal, opět zezadu kolem pasu. Napadená se mu ale ze sevření vymanila a utekla.

Kriminalisté v rámci prošetřování zjistili, že osahávač napadenou zhruba deset až patnáct minut před samotným atakem sledoval, a to třeba i při nákupu v obchodním centru. Další důležitou skutečností je, že hledaný se takto nezachoval poprvé.

Prošetřování ukázalo, že muž v přibližném věku 25 až 35 let, štíhlé, 165 až 175 centimetrů vysoké postavy, se obdobného jednání dopustil už v říjnu loňského roku, opět v úzkém centru města.

Konkrétně čtyřiadvacátého října „zaútočil“ hledaný během tři čtvrtě hodiny, tedy od 8.20 do 9.00 hodin, celkem třikrát, a to na dívky a ženy ve věku 17, 24 a 48 let.

První napadenou se snažil osahávat v křižovatce ulic Kozí – Vězeňská, druhou v ulici E. Krásnohorské a třetí v ulici Jilská. S ohledem na časový odstup jednotlivých událostí je logické, že byl pokaždé oděn do jiného oblečení, avšak jeden markant je neměnný. „Útočník“ má vždy na hlavě basebalovou čepici.

„V souvislosti s těmito případy kriminalisté prosí o pomoc při pátrání širokou veřejnost. Jakékoliv informace, které by policisty přivedly na stopu tohoto útočníka, jim mohou pozorní spoluobčané předávat cestou linky tísňového volání 158.

Stejně tak je na místě požádat o větší obezřetnost všechny ženy, z jejichž strany bude velikým přínosem, pokud se budou více věnovat svému okolí,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru