Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 9°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vzpomínka na Alenu Kopeckou. V parku Kampa byla vysazena lípa
Ke kořenům stromu byla přidána láhev se vzkazy nejen paní Aleně, ale i budoucím generacím. Foto: Praha 1

Vzpomínka na Alenu Kopeckou. V parku Kampa byla vysazena lípa

Středeční podvečer byl na Kampě věnován památce paní Aleny Kopecké, spoluzakladatelky Komunitního centra Kampa. Paní Alenu bude připomínat lípa, kterou ve středu vysadili její malostranští sousedé, přátelé a kamarádi. Ke kořenům památečního stromu byla navíc přidána láhev se vzkazy nejen paní Aleně, ale i budoucím generacím.

Během setkání si přítomní společně zazpívali Život je jen náhoda a na trombon je doprovodil pan Vladimír Kopecký, bratr paní Aleny.

„Vzájemné setkávání se sousedy je to nejvzácnější, co tu máme. Lípu jsme zvolili proto, že maminka bojovala za každý strom a přírodu vůbec. Staráme se tady o to, protože jaké si to uděláme, takové to tu budeme mít,“ řekla ve své úvodní řeči Barbara Šabachová, dcera paní Aleny a jedna z organizátorek vzpomínkového odpoledne.

„Je mi ctí, že jsem mohla jako radní pro životní prostředí posvětit výsadbu stromu pro paní Alenu Kopeckou, na kterou nejen všichni Malostraňáci budeme vždycky vzpomínat. S rodinou jsme vybrali místo před domečkem, který je spjat s jejím působením na Kampě. Všichni, kdo tady na Malé Straně bydlíme, ji budeme díky této krásné lípě před domečkem vidět, a budeme si ji tady tak navždycky připomínat," uvedla místostarostka Kateřina Klasnová (Rezidenti 1), která společně s radničním odborem životního prostředí zajistila lípu a domluvila místo jejího zasazení.Autor: Alo

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Jak na dokumenty. Přednášky v sále seniorů DPS

25. února 2024 ve 12:49

Na cyklus přednášek týkajících se dokumentů v digitální podobě a práce s nima zve radnice Prahy 15. 

Praha 4 podpořila cvičení na podporu lidí s roztroušenou sklerózou

25. února 2024 v 10:48

Starosta Ondřej Kubín (ODS) poskytl záštitu 13. ročníku MaRS maratonu. 24hodinový charitativní maraton cvičení pro lidi s roztroušenou sklerózu proběhne 22. – 23. března.

Další články
Nahoru