dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C

Vzpomínání na Věru Čáslavskou, pietní místo vzniklo na piazzetě Národního divadla

Veřejnost může uctít památku nejúspěšnější olympioničky československé historie Věry Čáslavské již od dnešního rána piazzetě Národního divadla, kde vzniklo pietní místo, kam je možné pokládat květiny i zapisovat se do kondolenčních knih.

Vrcholem rozloučení se sedminásobnou olympijskou vítězkou v gymnastice bude pondělní hodinový program „Vzpomínání na Věru Čáslavskou“ na jevišti Národního divadla, který živě odvysílá zpravodajská stanice ČT 24.

„Přinášet květiny a zanechávat vzkazy v kondolenčních knihách budou moci lidé už od páteční osmé hodiny ráno až do pondělí 12. září do dvaceti hodin,“ upřesnil generální sekretář ČOV Petr Graclík s tím, že právě v pondělí po 10. hodině bude moci veřejnost přímo na piazzetě sledovat na velkoplošné obrazovce živý přenos oficiálního programu z jeviště Národního divadla, kde se uskuteční poslední rozloučení s Věrou Čáslavskou.

Zhruba hodinový pořad, na jehož přípravách se podílí ČOV pod záštitou Ministerstva školství a Úřadu vlády, bude složen z úryvků baletu, který měla legendární gymnastka velmi ráda, a ukázky z druhého jednání divadelního představení „Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská”.

Součástí programu budou také osobní vzpomínky současných i minulých sportovců a dalších lidí, kteří prošli důležitými kapitolami života Čáslavské. Programem provede moderátor Marek Eben. Režisérem programu je Michal Caban, o baletní složku se postará primabalerína Národního divadla Adéla Pollertová.

V rámci programu bude uveden krátký sestřih z dokumentu „Věra 68“ Olgy Sommerové. Současně se závěrem programu v Národním divadle se rozezní zvony Katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha.


Další krátké zprávy
Nahoru