dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Povodně 2013

VZP přidá klientům na očkování proti žloutence. A nejen těm zaplaveným

Povodně, které zasáhly Českou republiku, se dotkly i nemalé části z více než šesti milionů klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Protože jde o extrémně rizikovou situaci, kdy více než jindy hrozí šíření infekcí, rozhodla se VZP zajistit pro většinu svých klientů možnost zvýhodněného očkování proti žloutence typu A. Kromě výhodné ceny za vakcínu navíc budou moci získat přímo finanční příspěvek až 1300 korun.

V prvé fázi teď VZP odstartovala program určený dětem, kterým už byly dva roky, ale ještě nedovršily sedm let věku. Před očkováním si rodiče dítěte musí vyzvednout na kterékoliv z poboček VZP voucher. Po aplikaci první dávky si pak rodič nebo zákonný zástupce může opět na kterékoliv pobočce pojišťovny vyzvednout příspěvek 750 korun. Tato akce potrvá do konce roku či do vyčerpání finančního limitu.

V další fázi se VZP chystá program rozšířit i pro mládež a dospělé. Pojištěnci od 16ti let budou mít při očkování proti hepatitidě A nárok na příspěvek 850 korun. Klientům od 24 let pak při očkování vakcínou, která je účinná současně proti žloutence typu A i B, bude VZP vyplácet příspěvek dokonce 1300 korun. Termín, od kterého tato fáze začne, zveřejní VZP v nejbližších dnech na svých webových stránkách.

Děti ve věku od 7 let, které ještě neoslavily 15. narozeniny, mohou již teď využívat možnost získání příspěvku 500 korun na jakékoliv očkování.

Důležité je, že nabídka se vztahuje na všechny klienty VZP, a to bez ohledu na to, zda a v jaké míře byli obětí záplav. Obavy z šíření infekčních chorob považuje pojišťovna za pochopitelné i tam, kde velká voda přímo neudeřila, ale lidé i tam přesto vnímají žloutenku jako potenciální hrozbu.

Informace o možnostech čerpání příspěvků se klienti dozví na kterékoliv z více než 180 poboček pojišťovny.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru