dnes
Středa - jasno
29°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
30°C
pozítří
Pátek - bourky
26°C
Vznikne územní studie, která bude řešit oblast kolem stanice metra Palmovka
V západní části území stojí nedokončené Centrum Palmovka. Foto: archiv

Vznikne územní studie, která bude řešit oblast kolem stanice metra Palmovka

Skrz videokonferenci vysílanou z Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze 2 dnes byla odstartována série setkání k proměně Palmovky, do které budou zapojeni obyvatelé blízkého i vzdáleného okolí, cesrstující v MHD, lidé dojíždějící na Palmovku do zaměstnání nebo mířící za nákupy. Nápady budou moci přispět do podoby nového náměstí Bohumila Hrabala, ovlivnit územní studii Palmovka nastavující pravidla pro rozvoj území nebo rozhodnout o tom, jaké by mělo být dočasné využití drážního domku u tramvajového křížení. 

Setkání hlavních aktérů Palmovky navázalo na workshop z 11. března, při kterém došlo k důležitým rozhodnutím v oblasti územního rozvoje a dopravy. Výsledkem byla shoda, že se nepočítá s původně plánovaným tunelem pod Palmovkou. Ten měl propojit rozšířený Libeňský most s Balabenkou a vyústit do ulice Na Žertvách. Dále započaly práce na zadání Územní studie Palmovka a zklidnění Sokolovské ulice.

Účastníci diskutovali hotové zadání územní studie a další důležité změny v oblasti dopravy. Důležitou součástí setkání byl sběr záměrů od vlastníků pozemků. „Palmovka je jedním z hlavních rozvojových center hlavního města, které postrádá koordinační dokument vytyčující strukturu území a nastavení pravidel pro další rozvoj. V území přitom dochází k rychlému rozvoji a výstavbě. Připravili jsme proto zadání Územní studie, na základě něhož vnikne materiál, který plánované změny v území zkoordinuje,” uvedl radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík.

Zadání Územní studie Palmovka připravoval Odbor územního rozvoje pražského magistrátu, ve spolupráci s Prahou 8 a Institutem plánování a rozvoje (IPR). Zadání bylo zároveň konzultováno se zastupiteli osmé městské části a odborníky na územní rozvoj.

Tento týden v pondělí rozhodli pražští radní, že magistrát uzavře s dopravním podnikem (DPP) memorandum o budoucím rozvoji Palmovky. Dokument má zajistit spolupráci při rozhodování o budoucnosti okolí stejnojmenné stanice metra B. Pozemky na Palmovce patří jak hlavnímu městu, tak DPP. Spolupráce má podle dokumentu zajistit koordinovaný postup zejména v právních, projekčních, ekonomických a územně plánovacích krocích.resene-uzemi-us-palmovka-zdoj-uzr-mhmp-2020 Jak bude v budoucnu spolupráce vypadat, by mělo být rozhodnuto dokonce letošního roku. Podle schváleného dokumentu je ve hře možnost podpisu mandátní smlouvy, výpůjčka nebo takzvaný společný podnik, který by obě strany založily.

Praha 8 nyní plánuje sérii participativních aktivit. „Ve spolupráci s IPR a magistsrátem nyní plánujeme komentované vycházky po Palmovce, zřízení informační plánovací kanceláře, výstavy pro veřejnost nebo různé průzkumy mezi místními a mnoho dalšího. Reagujeme na současná opatření, proto naše aktivity budou online i přímo v terénu. Veškeré informace k zapojení se dozvíte na našich stránkách www.PalmovkaTEĎ.cz,” sdělil Petr Pelc, zastupitel Prahy 8 a koordinátor pro oblast Palmovky.

Už nyní zde čtenáři mohou hlasovat například o tom, jak by si představovali důstojnou připomínku libeňského spisovatele Bohumila Hrabala, která vznikne spolu se stejnojmenným náměstím.


Tragická nehoda na Pražském okruhu

Včera v 15:17

Dva mladí muži dnes zemřeli dopoledne při dopravní nehodě na Pražském okruhu. K tragédii došlo kolem půl jedenácté na 60. kilometru ve směru na Běchovice. Nákladní auto se srazilo s dodávkou, ve které zůstali muži zaklíněni. Pražský okruh byl u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu...

Dotazník: Průzkum spokojenosti občanů Prahy 9

10. srpna 2020 v 16:54

Praha 9 v současné době zpracovává Strategický plán rozvoje. Na základě tohoto dokumentu chce vypracovat podklady pro rozhodnutí, jakým směrem se bude rozvoj Devítky ubírat v následujících letech. 

Zdravotnický materiál do Libanonu

10. srpna 2020 v 16:11

Ochranné rukavice, ústenky, respirátory, jednorázové jehly, obinadla, ochranné overaly a další zdravotnické pomůcky poslali dnes zástupci Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) do libanonského Bejrútu.

Život v Praze 13. Radnice zve na veřejné forum

10. srpna 2020 ve 13:25

Praha 13 zve na veřejnost: Přijďte diskutovat se zastupiteli a vedoucími odborů o tématech, která se týkají třinácté městské části.

V Počernicích praskl přivaděč vody, do jámy se propadla dvě auta

8. srpna 2020 v 19:43

Více než sto let starý přivaděč z káranské vodárny do Prahy dnes ráno prasknul v Dolních Počernicích. Vytvořila se kaverna, do které se propadly dvě zaparkovaná auta. Dodávky do Prahy nebyly omezeny, z Káraného vedou do metropole další dva přivaděče. Oprava potrvá do 18. srpna. Auta vytáhnula...

Další články
Nahoru