Dnes Pondělí - polojasno 10°C
Zítra Úterý - oblacno 8°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vznikne územní studie, která bude řešit oblast kolem stanice metra Palmovka
V západní části území stojí nedokončené Centrum Palmovka. Foto: archiv

Vznikne územní studie, která bude řešit oblast kolem stanice metra Palmovka

Skrz videokonferenci vysílanou z Centra architektury a městského plánování (CAMP) v Praze 2 dnes byla odstartována série setkání k proměně Palmovky, do které budou zapojeni obyvatelé blízkého i vzdáleného okolí, cesrstující v MHD, lidé dojíždějící na Palmovku do zaměstnání nebo mířící za nákupy. Nápady budou moci přispět do podoby nového náměstí Bohumila Hrabala, ovlivnit územní studii Palmovka nastavující pravidla pro rozvoj území nebo rozhodnout o tom, jaké by mělo být dočasné využití drážního domku u tramvajového křížení. 

Setkání hlavních aktérů Palmovky navázalo na workshop z 11. března, při kterém došlo k důležitým rozhodnutím v oblasti územního rozvoje a dopravy. Výsledkem byla shoda, že se nepočítá s původně plánovaným tunelem pod Palmovkou. Ten měl propojit rozšířený Libeňský most s Balabenkou a vyústit do ulice Na Žertvách. Dále započaly práce na zadání Územní studie Palmovka a zklidnění Sokolovské ulice.

Účastníci diskutovali hotové zadání územní studie a další důležité změny v oblasti dopravy. Důležitou součástí setkání byl sběr záměrů od vlastníků pozemků. „Palmovka je jedním z hlavních rozvojových center hlavního města, které postrádá koordinační dokument vytyčující strukturu území a nastavení pravidel pro další rozvoj. V území přitom dochází k rychlému rozvoji a výstavbě. Připravili jsme proto zadání Územní studie, na základě něhož vnikne materiál, který plánované změny v území zkoordinuje,” uvedl radní Prahy 8 pro strategický rozvoj Tomáš Hřebík.

Zadání Územní studie Palmovka připravoval Odbor územního rozvoje pražského magistrátu, ve spolupráci s Prahou 8 a Institutem plánování a rozvoje (IPR). Zadání bylo zároveň konzultováno se zastupiteli osmé městské části a odborníky na územní rozvoj.

Tento týden v pondělí rozhodli pražští radní, že magistrát uzavře s dopravním podnikem (DPP) memorandum o budoucím rozvoji Palmovky. Dokument má zajistit spolupráci při rozhodování o budoucnosti okolí stejnojmenné stanice metra B. Pozemky na Palmovce patří jak hlavnímu městu, tak DPP. Spolupráce má podle dokumentu zajistit koordinovaný postup zejména v právních, projekčních, ekonomických a územně plánovacích krocích.resene-uzemi-us-palmovka-zdoj-uzr-mhmp-2020 Jak bude v budoucnu spolupráce vypadat, by mělo být rozhodnuto dokonce letošního roku. Podle schváleného dokumentu je ve hře možnost podpisu mandátní smlouvy, výpůjčka nebo takzvaný společný podnik, který by obě strany založily.

Praha 8 nyní plánuje sérii participativních aktivit. „Ve spolupráci s IPR a magistsrátem nyní plánujeme komentované vycházky po Palmovce, zřízení informační plánovací kanceláře, výstavy pro veřejnost nebo různé průzkumy mezi místními a mnoho dalšího. Reagujeme na současná opatření, proto naše aktivity budou online i přímo v terénu. Veškeré informace k zapojení se dozvíte na našich stránkách www.PalmovkaTEĎ.cz,” sdělil Petr Pelc, zastupitel Prahy 8 a koordinátor pro oblast Palmovky.

Už nyní zde čtenáři mohou hlasovat například o tom, jak by si představovali důstojnou připomínku libeňského spisovatele Bohumila Hrabala, která vznikne spolu se stejnojmenným náměstím.


Autor: red

Tři osobnosti se stanou Čestnými občany Prahy 8

Dnes v 18:38

Zastupitelé Prahy 8 schválili ocenění Čestný občan městské části Praha 8 pro další tři osobnosti. Slavnostní udílení čestných občanství proběhne v Praze 8 již posedmé.

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Další články
Nahoru