Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 0°C
Středa 26. 1. 2022
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Byznys

Vzniklo Sdružení českých firem venkovní reklamy, kritizuje vyhlášku o regulaci reklamy

Nově vznikající Sdružení českých firem venkovní reklamy (SČVR) si klade za cíl hájit zájmy podnikatelů působících v oblasti venkovní reklamy. V současné době zastupuje 95 % menších firem dlouhodobě působících v tomto odvětví. Předsedou sdružení se stal Josef Soušek.

SČVR chce působit jako plnohodnotný partner pro jednání o koncepci reklamního trhu v hlavním městě, a je připraveno v těchto jednáních zastupovat zájmy svých členů. Hájit hodlá své členy i v dalších možných sporech se správními orgány, zejména pak v souvislosti s novelou vyhlášky č. 26/2005 Sb. hl. m. Prahy, která je podle sdružení zcela v rozporu s pravidly pro ochranu rovné hospodářské soutěže a měla by být kompletně přepracována.

„V současné době se nás nejvíce dotýká právě novela vyhlášky č. 26/2005 Sb. hl. m. Prahy, která je pro naše členy téměř likvidační. Hlavní město se s její pomocí údajně snaží snižovat vizuální smog. Chce toho dosáhnout zákazem pouze jednoho typu nosiče reklamy, a to reklamních plachet, kterých je ale na území Prahy jen několik desítek. Tisíce billboardů, bigboardů, doublebigboardů, citi light vitrín, výstrčí na sloupech veřejného osvětlení, reklamě na MHD město nadále ponechává a někde dokonce na tyto reklamní nosiče uzavírá nové smlouvy. Takto si tedy boj proti vizuálnímu smogu nepředstavujeme,” komentuje Josef Soušek, předseda sdružení.

Podle sdružení je vyhláška bezzubá, naprosto nekoncepční, a naopak zvýhodňuje primárně větší subjekty podnikající v reklamním byznysu právě na pozemcích a majetku města. Město tak svým nařízením zvýhodňuje samo sebe. Už samotná fáze přípravy vyhlášky a její konzultace byly dle Souška pochybné.

„Očekávali bychom, že u takto významné regulace zasahující výrazně do práv podnikatelů se bude Magistrát snažit zapojit zástupce byznysu a další přímo dotčené subjekty. To se vůbec nestalo, a naopak se s námi ze začátku úředníci bavit odmítali.”

Podporu SČVR vyjádřilo mimo jiné i Občanské sdružení majitelů domů, zastupující více než 3000 členů, nebo někteří ředitelé pražských škol. Podle sdružení kvůli zákazu reklamních plachet přijdou o nemalé příjmy do svých rozpočtů (řádově miliony korun ročně) a vzhledem k absenci přechodného období by mohli výpadky příjmů očekávat již v horizontu měsíců.

„Je opravdu nešťastné, že vyhlášku nikdo během její přípravy s dotčenými subjekty nediskutoval. Takhle máme z celé situace pocit, že materiál vznikl účelově jako předvolební politické PR a malá domů pro velké provozovatele reklamy. Tomu nasvědčuje i na vodě postavená argumentace magistrátu obhajující nutnost regulace. Navíc opřená o jakousi blíže nespecifikovanou poptávku veřejnosti. Absence detailní dopadové studie už je jen pomyslnou třešničkou na dortu,” dodává Soušek. 


Autor: TZ, red

innogy mění základní ceník Standard

24. ledna 2022 ve 20:28

Zákazníkům innogy na základním ceníku Standard od března narostou náklady na energie. Důvodem je další růst velkoobchodní cen. S platností od 7. března se zvýší celková roční platba za dodávku plynu pro domácnosti a malé zákazníky u základního produktu Standard o 19 procent. Pro domácnost...

V DPI zůstávají už jen 4 % zákazníků

20. ledna 2022 v 18:23

Naprostá většina zákazníků v DPI z podzimní vlny pádů dodavatelů energií už má nové standardní smlouvy na dodávky zemního plynu a už také obdržela závěrečné vyúčtování za období dodávky DPI. V záchranném režimu DPI u innogy zůstávají už jen 4 procenta zákazníků. Pro zbylé bývalé zákazníky zejména...

První investiční fond zaměřený na veterinární péči v ČR

18. ledna 2022 v 07:40

Na českém trhu začíná působit první investiční fond kvalifikovaných investorů zaměřený na oblast veterinární péče First Veterinary Fund Central Europe SICAV a.s. Unikátní fond založili Dušan Moskaliev, který byl uplynulé čtyři roky jedním z partnerů nemovitostního fondu ZDR Investments, a Richard...

innogy Energo novým členem COGEN Europe

18. ledna 2022 v 07:23

COGEN Europe, Evropská asociace pro podporu kogenerace, vítá innogy Energo jako nového člena. Od svého založení před 25 lety je hlavní činností innogy Energo podnikání v oblasti zřizování, financování, modernizace a provozu systémů dálkového vytápění a společné výroby tepla a...

McDonald‘s nově i v Karlíně

7. ledna 2022 v 10:23

Hned na začátku ledna otevřela zákazníkům své dveře nová restaurace McDonald’s v Karlíně. V pořadí 109. pobočka sítě s rychlým občerstvením sídlí v Paláci Karlín v Thámově ulici a zákazníkům nabízí plnou snídaňovou a klasickou produktovou nabídku. 

Počet žadatelů o insolvenci byl v loňském roce druhý nejnižší za posledních 10 let

5. ledna 2022 ve 13:18

Navzdory pokračující pandemii a jejím dopadům na ekonomiku obdržely soudy v roce 2021 druhé nejnižší množství insolvenčních návrhů za posledních 10 let. Meziročně nových insolvencí ubylo o 12 %. Kromě vládní pomoci sehrál důležitou roli také fakt, že řadě dlužníků zůstává na každodenní živobytí...

Praha 6 nabízí dotace na opravu památkových objektů

4. ledna 2022 v 08:12

Radnice Prahy 6 nabízí vlastníkům památkově chráněných domů dotace na opravu, restaurátorské práce nebo rekonstrukci. Požádat o dotaci lze až do 15. února.

Další články
Nahoru