Dnes Úterý - zatazeno -1°C
Zítra Středa - zatazeno 0°C
Úterý 7. 12. 2021
Svátek má Ambrož, Benjamín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vznik vyšetřovací komise k prověření všech kroků Hradu, Babiše a Vondráčka očekává senátorka Němcová
Transparent na předloňské demonstraci na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Vznik vyšetřovací komise k prověření všech kroků Hradu, Babiše a Vondráčka očekává senátorka Němcová

Senátorka Miroslava Němcová z ODS se zařadila do obsáhlé skupiny političek a politiků napříč spektrem, kteří se vyjadřují k nečekanému vývoji posledních týdnů. Jak u této pravicově smýšlející ženy bývá zvykem, nebere si servítky.  

„Lze očekávat ustavení vyšetřovací komise k prověření všech kroků hradního kanceláře, premiéra Babiše a předsedy Sněmovny Vondráčka,“ myslí si.

Miloš Zeman podle ní zůstane prezidentem, bude buď v nemocnici nebo v Lánech. „Jeho práci si rozdělí předseda Vlády České republiky a předseda Sněmovny. Pokud se prezidentův stav zlepší natolik, aby mohl svou práci dělat, všechny kompetence se mu vrátí,“ nastiňuje pravděpodobný budoucí vývoj.

Němcová ocenila současnou práci horní komory Parlamentu. „Bez aktivity Senátu bychom se nepohnuli z místa. 150 minut po vystoupení kancléře se obnažila pravda. Je k neuvěření, jak zločinně si kancléř a spol. počínali. Šest dní měli k dispozici sdělení ÚVN, identické s tím, které dnes obdržel Senát,“ popisuje senátorka.

„Přesto lhali o zdravotním stavu prezidenta, závažné informace lékařů vůbec nebrali v potaz. Ohrožovali tím prezidenta samotného, pověst nemocnice, obraz České republiky navenek i zákonný vývoj v naší zemi,“ tepe lidi ze Zemanova okolí. 

Zároveň se pustila do Andreje Babiše. Je podle ní nepředstavitelné, že by o tom všem nevěděl. „To, že za všech okolností lže, je naší jedinou jistotou,“ je přesvědčena.

Kritická je k pondělnímu tiskovému brífinku vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. „Vratislav Mynář předvedl bezobsažné vystoupení s jediným úmyslem: arogantně urážet předsedu Senátu. Kancléř pokračoval v mlžení a zapírání. Neposkytl jedinou informaci, žádné vodítko občanům a politické reprezentaci, která musí zajistit normální chod země,“ podotýká senátorka Miroslava Němcová.


Autor: Karel Netolický

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru