Dnes Neděle - jasno 29°C
Zítra Pondělí - polojasno 33°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vznik vyšetřovací komise k prověření všech kroků Hradu, Babiše a Vondráčka očekává senátorka Němcová
Transparent na předloňské demonstraci na Václavském náměstí. Foto: Jan Puci

Vznik vyšetřovací komise k prověření všech kroků Hradu, Babiše a Vondráčka očekává senátorka Němcová

Senátorka Miroslava Němcová z ODS se zařadila do obsáhlé skupiny političek a politiků napříč spektrem, kteří se vyjadřují k nečekanému vývoji posledních týdnů. Jak u této pravicově smýšlející ženy bývá zvykem, nebere si servítky.  

„Lze očekávat ustavení vyšetřovací komise k prověření všech kroků hradního kanceláře, premiéra Babiše a předsedy Sněmovny Vondráčka,“ myslí si.

Miloš Zeman podle ní zůstane prezidentem, bude buď v nemocnici nebo v Lánech. „Jeho práci si rozdělí předseda Vlády České republiky a předseda Sněmovny. Pokud se prezidentův stav zlepší natolik, aby mohl svou práci dělat, všechny kompetence se mu vrátí,“ nastiňuje pravděpodobný budoucí vývoj.

Němcová ocenila současnou práci horní komory Parlamentu. „Bez aktivity Senátu bychom se nepohnuli z místa. 150 minut po vystoupení kancléře se obnažila pravda. Je k neuvěření, jak zločinně si kancléř a spol. počínali. Šest dní měli k dispozici sdělení ÚVN, identické s tím, které dnes obdržel Senát,“ popisuje senátorka.

„Přesto lhali o zdravotním stavu prezidenta, závažné informace lékařů vůbec nebrali v potaz. Ohrožovali tím prezidenta samotného, pověst nemocnice, obraz České republiky navenek i zákonný vývoj v naší zemi,“ tepe lidi ze Zemanova okolí. 

Zároveň se pustila do Andreje Babiše. Je podle ní nepředstavitelné, že by o tom všem nevěděl. „To, že za všech okolností lže, je naší jedinou jistotou,“ je přesvědčena.

Kritická je k pondělnímu tiskovému brífinku vedoucího Kanceláře prezidenta republiky. „Vratislav Mynář předvedl bezobsažné vystoupení s jediným úmyslem: arogantně urážet předsedu Senátu. Kancléř pokračoval v mlžení a zapírání. Neposkytl jedinou informaci, žádné vodítko občanům a politické reprezentaci, která musí zajistit normální chod země,“ podotýká senátorka Miroslava Němcová.


Autor: Karel Netolický

Prokop: Kompetenční centrum digitalizace? Pražany to bude hodně stát, ale nic z toho nevznikne

10. května 2022 v 08:56

Pražští radní včera opět schválili Smlouvu o zajištění služeb kompetenčního centra digitalizace procesů, agend a jejich robotizace. Kriticky na to reagoval předseda hnutí ANO v Praze Ondřej Prokop.

Prokop: Koalice primátora Hřiba kryje Čižinského Prahu Sobě a odmítla projednat předražené stěhování TSK

28. dubna 2022 ve 14:50

Dnes jsem na jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy navrhoval projednat sporné a předražené stěhování Technické správy komunikací hl. m. Prahy (TSK do nových prostor. Otazníků je hned několik a domnívám se, že se zvláště náměstek primátora Adam Scheinherr, který za stěhováním stojí, má z čeho...

Poslankyně Zajíčková: Návrh novely zákona o pedagogických pracovnících obsahuje řadu smysluplných změn

17. dubna 2022 v 06:28

Návrh novely například zavádí adaptační období pro začínající učitele, které by mělo snížit riziko brzkého odchodu mladých učitelů ze školství. Další významnou změnou je ukotvení uvádějícího, provázejícího i třídního učitele a garance platů pedagogických pracovníků navázáním na průměrnou mzdu...

Vyjádření pražských politiků k napadení Ukrajiny

24. února 2022 v 16:21

Pražští zastupitelé dnes schválili okamžitý finanční dar ve výši 10 milionů korun humanitární organizaci Člověk v tísni na pomoc obyvatelům Ukrajiny, která se v noci na čtvrtek stala terčem ozbrojené invaze ze strany Ruska. Na potřebě pomoci Ukrajině a potřebě vyjádřit s ní solidaritu se shodují...

Udženija: Kvůli asociální a diskriminační politice se Pražané bojí o střechu nad hlavou

24. února 2022 v 11:36

„Adam Zábranský, pražský radní pro bydlení a transparentnost za Pirátskou stranu se v médiích rád chlubí, co všechno dělá pro to, aby Pražané měli dostupné bydlení. Realita je ale opačná. Kvůli nové strategii magistrátu musí nájemci místo smlouvy na dobu neurčitou každé dva roky čekat na...

Další články
Nahoru