dnes
Neděle - jasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
5°C
Pražská politika

Vzkázal náměstkovi primátorky: Já z prstu necucám, to ty nehraješ ohledně ceny fér hru

„Pokud náměstek primátorky Petr Dolínek tvrdí, že jsem si částku 50 miliard za výstavbu metra D vycucal z prstu, tak pravděpodobně neví, jaké částky prezentují projektanti na výboru pro dopravu,“ uvedl předseda pražské ODS Filip Humplík.

Podle údajů, které na posledním výboru dopravy uváděl ředitel Metroprojektu David Krása, by cena celé trasy metra D bez obsluhy měla být dokonce 52 miliard korun.
 
„Jsem přesvědčen nejen o tom, že podobný projekt je megalomanský a městským rozpočtem neufinancovatelný, ale zároveň tvrdím, že náměstek odpovědný za dopravu ani netuší, kolik bude největší investiční akce v historii Prahy stát,“ pokračoval Humplík.
 
„Pokud současná rada plánuje výstavbu metra D, je férové uvést cenu za celý projekt. A nejen za první etapu. Je to stejné nezodpovědné, jako tvrzení jeho předchůdců, že tunel Blanka bude stát 21 miliard korun,“ dodal.

Petr Dolínek s kritikou nesouhlasí. „Nevím, z jakého důvodu vypustil předseda pražské ODS Filip Humplík do médií nesmyslnou cifru 50 miliard korun. Když to zlehčím, tak zřejmě postupoval podle metodiky, kterou jeho strana uplatnila u stavby tunelu Blanka, který měl původně stát o mnoho méně, než bude muset Praha ve výsledku zaplatit. Rád bych ho ale upozornil, že ODS již v Praze nevládne. Co mě mrzí víc je, že tuto informaci převzala a publikovala bez ověření i řada seriózních médií,“ uvedl.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru