dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Vzhůru do brdských lesů, cyklobus opět vyjíždí
Interiér cyklobusu. Foto: Ropid

Vzhůru do brdských lesů, cyklobus opět vyjíždí

Začíná již třináctá sezóna cyklobusu, který o víkendech dopravuje cyklisty a jejich kola na výlety do brdských lesů a okolí. Zvláštní linka se speciálně upraveným autobusem jezdí v trase Dobřichovice, nádraží – Mníšek pod Brdy, nám. – Kytín, náves a pomáhá vyvézt cyklisty od vlaku v údolí Berounky do brdských vrchů.

Rozsah provozu je stejný jako v předchozích letech, tedy pět spojů každý nepracovní den z Dobřichovic a čtyři spoje v opačném směru. V Dobřichovicích je zastávka cyklobusu umístěna na parkovišti vedle nádražní budovy.

Linka bude letos v provozu do 4. října. V loňské sezóně přepravil cyklobus celkem 2 600 cestujících a 1 150 jízdních kol. Cyklobus opět navazuje na vlaky linky S7 z obou směrů, čímž nabízí své služby cyklistům od Prahy i od Berouna.

Z Mníšku pod Brdy nebo Kytína mohou vyznavači bicyklů vyrazit po značených cyklistických trasách, sledovat lze i pěší turistické trasy či krajem projíždět po mnoha lesních cestách.

cyklobus-2015-nahled

Na lince cyklobusu platí Tarif PID a cena přepravy jízdního kola je 16 korun bez ohledu na vzdálenost a také bez ohledu na předchozí použití nebo nepoužití vlaku. Ve vlacích linky S7 se cena za přepravu jízdního kola pohybuje dle Tarifu ČD od 25 korun výše dle ujeté vzdálenosti.


Další články
Nahoru