dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Vzhled Vítězného náměstí určí urbanistická soutěž
Vítězné náměstí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Vzhled Vítězného náměstí určí urbanistická soutěž

O budoucím vzhledu Vítězného náměstí v Dejvicích rozhodne urbanisticko-dopravní soutěž. V průběhu nadcházejících měsíců město soutěž připraví tak, aby mohla být na podzim vyhlášena. Odborníci by měli řešit především dopravní situaci, která souvisí s otevřením tunelu Blanka.

Mezi nejvážnější problémy podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09) patří nefunkční dopravní křížení, na kterém se setkávají auta s chodci. Nevhodně situovaná je tramvajová zastávka i výstupy z metra. Veřejný prostor není dostatečně využíván. Chybí městský mobiliář. Stav náměstí je žalostný, tvrdí radnice.

„Otevření tunelového komplexu Blanka v roce 2015 dramaticky zhoršilo dopravní zatížení Vítězného náměstí a přilehlých hlavních komunikací. Hledáme řešení dílčích zlepšení, která bez koncepčního řešení nejsou vskutku efektivní," řekl místostarosta zástupce starosty Martin Polách. „Výhledově také dojde k dostavbě budov a dokončení obvodu Vítězného náměstí, na což by celkové řešení již mělo být připraveno," doplnil.

Týká se to mimo jiné kontroverzního projektu Lední medvěd, který chtěla společnost PPF Real Estate postavit v proluce na náměstí. Radnice a firma se kvůli výstavbě soudí.


Další články
Nahoru