dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Vzdušné války jsou celý měsíc v Ungeltu zdarma
Jeden z obrazů Terezy Černé.

Vzdušné války jsou celý měsíc v Ungeltu zdarma

Ve středu začala v domě U Zlatého prstenu v Praze 1 výstava mladé umělkyně Terezy Černé Vzdušné války, která představuje v rámci projektu Start up III sérii obrazů spolu s galerijním graffiti s komiksovým nádechem, vypovídající o životě fiktivních tvorů.

Vzdušné války

4. 7. – 4. 8. 2013, út-ne 10.00 – 18.00, vstup zdarma

Dům U Zlatého prstenu, Týnská 6, Praha 1 – Ungelt
Autorská prohlídka s T. Černou: út 16. 7. v 17.00

Tito tvorové žijí v nebi, odkud se vynořují, aby nalezli a získali krystal, s jehož pomocí mohou dovršit své poslání na Zemi. Alegorická díla vyprávějí o mytických legendách a rituálech.

„Příběh vznikal sám, spontánně a je o nalezení a uvědomění si zodpovědnosti za chycený krystal – vlastní existenci,“ říká Tereza.

Pekelnou změť zvířecí havěti (červů, hadů a hmyzu) nahrazuje nadpozemský svět s fluidními bytostmi, chobotničkami a medůzami.

Expresivní obrazy jsou pak výseky těchto událostí a reprezentují momenty spojené s osobní transformací. V dílech se mísí autorčina imaginace rozvíjená vlastními prožitky, rozpomínáním na minulé životy a postupným chápáním souvislostí. Vznikají tak nekonečná podobenství zrodu, života, smrti i věčných návratů.

Ochutnávka Vzdušných válek


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru