dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Vzácná okroužkovaná a ochočená kavka dobrovolně přiletěla do útulku
Vzácná kafka se rozhodla přiletět do útulku. Foto: MP Praha

Vzácná okroužkovaná a ochočená kavka dobrovolně přiletěla do útulku

V sobotu přiletěla do areálu útulku pro opuštěná zvířata v Troji okroužkovaná ochočená kavka, kterou pracovníci odchytové služby chytili a předali společnosti ochrany dravců a sov.

Pracovníci této společnosti zjistili, že se jedná o kavku obecnou, která je podle zákona o ochraně přírody a krajiny zvláště chráněným živočichem v kategorii ohrožené.

Vzhledem k tomu, že kavka měla na noze kroužek bez čísla, ale nebyla nesnímatelně označená, je podle pracovníků pravděpodobné, že pochází z nelegálního chovu, kde byla od úplného vylíhnutí, což je jasné podle ochočení a silné fixace na člověka.

Kafka je uvedena v zákona o ochraně přírody a krajiny, a proto každý, kdo chce toto volně žijící zvíře chovat doma, musí mít speciální povolení. Na odboru životního prostředí příslušného úřadu je nutné zažádat o výjimku k držení volně žijícího živočicha a po udělení výjimky musí být takové zvíře  nesnímatelně označené.

„Společnost ochrany dravců a sov si o tuto výjimku zažádala a kavka zůstane v její péči patrně už napořád, protože kvůli ochočení není možný její návrat do přírody,“ uvedla Milena Bližňáková z tiskového oddělení Městské policie hl. města Prahy.


Autor: Lukáš Plecháček
Další články
Nahoru