dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Výzkum: Nejméně důvěryhodnými zastupiteli Prahy jsou Březina z ČSSD a Semelová z KSČM
Pamatujete na vajíčkový atak na předvolební mítink před šesti lety? Dav na Andělu trefil i Karla Březinu, Petra Hulinského, Milana Urbana a Jiřího Paroubka (zprava). Foto: Hypertornado / Wikimedia Commons

Výzkum: Nejméně důvěryhodnými zastupiteli Prahy jsou Březina z ČSSD a Semelová z KSČM

V polovině srpna proběhl výzkum agentury Ipsos na vzorku 808 respondentů, který zkoumal postoje obyvatel Prahy ve sporu primátorky Adriany Krnáčové a jejího náměstka Matěje Stropnického. Výzkum se také zabýval důvěryhodností nejznámějších politiků na magistrátu.

Pražané spor primátorky Adriany Krnáčové a jejího náměstka Matěje Stropnického o Pražské stavební předpisy sledují. Věří spíše Stropnickému. Spor o Pražské stavební předpisy pravidelně sleduje téměř 40 % Pražanů a dalších 45 % lidí jej zaznamenalo. Preferují o něco více Matěji Stropnického, jemuž ve sporu věří 36 % obyvatel Prahy, zatímco Adrianě Krnáčové 29 % Pražanů. Zhruba třetina dotázaných se nedokázala rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit.

Lidé nejvíce znají Stropnického, Krnáčovou a Březinu

Pražané si nejčastěji vybaví Stropnického (92 %), Krnáčovou (90 %) a K. Březinu (83 %). Na čtvrtém místě se ve znalosti umístila Marta Semelová (67 %), dále pak Jiří Nouza (58 %), Miloslav Ludvík (57 %), Eva Kislingerová (56 %) a Patrik Nacher (54 %).

Z vybraných nejznámějších politiků na magistrátu jsou nejdůvěryhodnější Matěj Stropnický, Eva Kislingerová, Patrik Nacher a Adriana Krnáčová. Karel Březina a Marta Semelová jsou podle Pražanů nejméně důvěryhodnými zastupiteli.

Respondenti hodnotili na škále 1 (největší důvěra) až 10 (nejnižší důvěra). Statistická chyba je 0,2 bodu.

1. Matěj Stropnický (5,6)
2. Patrik Nacher a Eva Kislingerová (5,7)
3. Adriana Krnáčová (5,8)
4. Miloslav Ludvík (6,1)
5. Jiří Nouza (6,2)
6. Karel Březina a Marta Semelová (7,0)


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru