dnes
Středa - snih
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Výzkum: Koho si přejí Pražané za primátora? Často Stropnického, ale také Nouzu i Semelovou
Náměstek primátorky Matěj Stropnický, v pozadí zastupitel Karel Březina. Foto: archiv

Výzkum: Koho si přejí Pražané za primátora? Často Stropnického, ale také Nouzu i Semelovou

Ve dnech 14. až 17. srpna proběhl výzkum agentury Ipsos na vzorku 808 respondentů, který zkoumal postoje obyvatel Prahy k vedení Prahy, sporu primátorky Adriany Krnáčové a jejího náměstka Matěje Stropnického a obvinění Karla Březiny. Výzkum se také zabýval důvěryhodností nejznámějších politiků na pražském magistrátu.

Informace o výzkumu

Výzkum byl realizován agenturou Ipsos on-line metodou ve dnech 14. až 17. srpna 2015 na reprezentativním vzorku populace Prahy. Velikost základního souboru byla 808 respondentů.

V průzkumu agentury Ipsos odpovědělo 48 % dotázaných, že si přeje výměnu primátora města. Tento názor je shodný u mužů i žen, napříč věkovými skupinami a vzděláním respondentů.

Podle obyvatel Prahy, kteří si přejí výměnu primátora (48 % dotázaných), je nejpreferovanější na tomto postu Matěj Stropnický.

Matěj Stropnický (Trojkoalice/ Strana Zelených)    23    %
Jiří Nouza (TOP09)    13    %
Patrik Nacher (ANO)    9    %
Eva Kislingerová (ANO)    8    %
Marta Semelová (KSČM)    5    %
Miloslav Ludvík (ČSSD)    5    %
Karel Březina (ČSSD)    4    %
Jiní kandidáti/ žádný z uvedených/ Nevím     32    %

Na základě pravomocného odsouzení a nového obvinění z korupce, by podle 73 % dotázaných měl Karel Březina odejít ze zastupitelstva hlavního města. 18 % Pražanů by pak počkalo na vyšetření nového obvinění.

Anketa

Byl by Matěj Stropnický dobrým primátorem?

14.7%
(14.7%)
85.3%
(85.3%)
Spor o Pražské stavební předpisy pravidelně sleduje téměř 40 % Pražanů a dalších 45 % lidí jej zaznamenalo. Preferují o něco více Matěji Stropnického, jemuž ve sporu věří 36 % obyvatel Prahy, zatímco Adrianě Krnáčové 29 % Pražanů. Zhruba třetina dotázaných se nedokázala rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru