dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Lifestyle / Zdraví

Vyzkoušeli jsme: Na trh vstupuje konopný sprchový gel Carun

Obsah přírodních složek v péči nejen o pokožku, ale celé tělo, vyhledává stále více z nás. V novém sprchovém gelu Carun najdeme nejen výtažky z celé rostliny konopí setého, ale i povzbuzující oleje z máty, mandarinky a levandule. Díky jemnému složení je konopná kosmetika vhodná i pro velmi citlivou pokožku například dětí a těhotných žen.   

sprchovy-gel-carun Sprchový gel pokožku šetrně čistí a zároveň pomáhá. Nechává ji jemnou a dobře hydratovanou. Přírodní výtažky a oleje kůži chrání před vysušováním a podrážděním, navíc ji vyživují a pomáhají v regeneraci.  

Jednou z důležitých složek gelu je i CBD – kanabidiol se silnými protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Tato látka má prokazatelně příznivý vliv na akné, ekzémy a různé kožní vyrážky. „CBD je významnou složkou několika našich produktů. Pomáhá v mnoha oblastech a při péči o pokožku je nenahraditelný, protože má mnoho pozitivních účinků,“ popisuje Jiří Stabla, zakladatel Konopných lékáren a majitel společnosti Carun Pharmacy.

Extrakt z rostliny konopí setého, Cannabis sativa, obsahuje velmi nízké množství látky THC – tedy jen takové, které je povolené nejen v České republice, ale dalších státech Evropy a světa. Produkty Carun tak nevyvolávají žádné povznášející pocity a působí jen tak, jak je to opravdu žádoucí. Konopná složka kosmetiky pomáhá suché, citlivé i podrážděné pleti.

Dalšími pomocnými ingrediencemi jsou přírodní oleje. Mandarinkový olej má osvěžující účinky a napomáhá dokonce ke zlepšení nálady. Jeho vůně je jemná a sladce ovocná. Tento olej má silně antioxidační vlastnosti a zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Osvěžující mátový olej probouzí mysl, vede k lepšímu soustředění a uvolňuje stres i bolesti hlavy. Příznivě působí i na ekzém a kopřivku. Levandulový olej se svěží, lehkou bylinnou vůní uklidňuje a dodává energii a životní sílu. Po staletí je ceněný právě v péči o pleť.

Konopný sprchový gel Carun je k dostání v síti Konopných lékáren či na webech www.carun.cz a www.konopnyshop.cz.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru