dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Vyzkoušejte si závod zručnosti na invalidních vozících. Festival volného času vrcholí
Na akci budou ukázky výcviku slepeckých psů. Foto: archiv

Vyzkoušejte si závod zručnosti na invalidních vozících. Festival volného času vrcholí

Osvětová a zábavná akce Den zdraví s Prahou 13 se uskuteční v sobotu 5. října od 9 do 15 hodin na Slunečním náměstí v Nových Butovicích. Nedaleko od stanice metra B Hůrka bude pro všechny děti, rodiče i seniory připraven program zaměřený na sportovní aktivity, zdraví životní styl a prevenci onemocnění.

Všichni zájemci budou mít možnost si vyzkoušet netradiční sporty – skákadla, hravé balanční desky a také jízdu na handbiku, což je trenažér kol na ruční pohon. Budou se moci také zúčastnit závodu zručnosti na invalidních vozících nebo sportovních soutěží pro děti i dospělé o ceny.

V oblasti zdravého životního stylu se návštěvníci dozvědí více o projektu Zdravá potravina a aplikaci Nutriatlas.cz. Nebude chybět možnost měření tlaku, výpočet indexu tělesné hmotnosti (BMI), odborné poradenství o zdravé výživě a výběru potravin. Po celou dobu budou moci účastníci ochutnat zdravé občerstvení.

Během dne se budou konat ukázky první pomoci, práce s defibrilátorem a výcviku slepeckých psů. Ve stáncích bude možno si zakoupit keramiku a další výrobky handicapovaných spoluobčanů a přispět tak na dobrou věc.

Den zdraví pořádá MČ Praha 13 ve spolupráci s občanským sdružením Tradice a řemeslo a agenturou Exclusive Production. Zapojily se i zdravotní pojišťovny a neziskové organizace například Sportovní klub vozíčkářů Praha, STOB, AZmedica, Helppes a další.

Den zdraví je závěrečnou akcí Festivalu volného času v Praze 13, který v městské části probíhal po všechny zářijové víkendy. Cílem festivalu volného času bylo představit veřejnosti všechny organizace, které pořádají různé aktivity pro oživení volného času druhých, a umožnit obyvatelům Prahy 13, aby se s nimi seznámili, vyzkoušeli si je, případně se aktivně zapojili.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru