dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Vyzkoušejte si práci archeologů a antropologů v terénu
Ilustrační foto: archiv MDA

Vyzkoušejte si práci archeologů a antropologů v terénu

V sobotu 17. října oslaví česká archeologie již podruhé svůj svátek. Do programu oslav Mezinárodní dne archeologie se zapojí i Muzeum hlavního města Prahy. Archeologové se budou podílet na programu v prostorách Univerzity Karlovy v Celetné ulici, v němž jako loni spojí své síly všechna pražská archeologická pracoviště.

Od 10 do 16 hodin si tu návštěvníci budou moci vyzkoušet práci archeologů i antropologů v terénu, dozvědět se novinky ze světa české archeologie a zjistit, jak lidé na našem území dříve žili. Program, který v loňském roce navštívilo přes 3000 návštěvníků, je zaměřen na všechny věkové kategorie.

V budově Muzea hlavního města Prahy na Florenci bude možné navštívit právě probíhající archeologickou výstavu „Hroby barbarů – svět živých a mrtvých doby stěhování národů“ i další výstavy a expozice za snížené vstupné 60 korun pro dospělé a zadarmo pro děti a studenty do 26 let. Ve 14 hodin se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru