Dnes Úterý - polojasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 27°C
Úterý 27. 7. 2021
Svátek má Věroslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Měl vztek, tak vyvrátil strom. Jiný vandal se projevil kvůli zlobě na milionáře s luxusními domy
Vandalův výbuch vzteku odnesl strom. Foto: MP Praha

Měl vztek, tak vyvrátil strom. Jiný vandal se projevil kvůli zlobě na milionáře s luxusními domy

Pětatřicetiletý muž v pátek dopoledne v Jankovcově ulici ventiloval svoji agresi nevšedním způsobem. Výbuch vzteku neodnesl žádný člověk, ale strom v ulici.

Na tísňovou linku 156 zavolal na konci minulého pracovního týdne muž s tím, že vidí jiného, jak v Jankovcově ulici vyvrátil strom. Strážníci na místě vandala nezastihli, proto se rozjeli po okolí.

Muže, který odpovídal popisu, nalezli ve vestibulu metra Vltavská. „Pětatřicetiletý muž své jednání nikterak nepopíral, měl prý strašný vztek a potřeboval si ulevit,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Vandala si podle ní k dalšímu opatření převzala státní policie.

K dalšímu vandalskému činu v Praze došlo před nedělní půlnocí. Na autobusovou zastávku Třebešín byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 3.

Podle oznamovatele měl zde muž ničit přístřešek. Pokus schovat se, ani následný útěk, mu nevyšly. Ve Zvěřinově ulici mu došel dech a strážníci mu nasadili pouta.

Osmadvacetiletý muž se k poničení zastávky strážníkům vzápětí přiznal. Uvedl, že byl u kamaráda, kde popíjel, a když přišel na zastávku a viděl kolem sebe ty luxusní domy, kde bydlí samí milionáři, naštvalo ho to.

Při orientační dechové zkoušce nadýchal 1, 62 promile. „Státní policie vyloučila spáchání trestného činu, proto se všemi zjištěnými přestupky muže budou zabývat jednotlivé správní orgány,“ dodala mluvčí Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Ukradl mobil, ale neutekl

Dnes v 10:22

Přesně tři minuty trvalo v pátek po 20. hodině strážníkům dopadnout pachatele, který muži sedícímu na lavičce ve Vrchlického sadech, odcizil telefon.

Neovladatelný člun na Vltavě

Včera v 10:42

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

Sebevraha na mostě držela za ruku žena

23. července 2021 v 08:17

V pondělí okolo třetí hodiny odpoledne dostala linka 158 oznámení, že na mostě Legií stojí za zábradlím muž a chce skočit do Vltavy. Operační důstojník vyslal na místo všechny dostupné hlídky v okolí.

Bez světel a pod vlivem

21. července 2021 ve 12:46

Osobní auto jedoucí bez rozsvícených světel po Černokostelecké upoutalo v neděli před půlnocí pozornost noční hlídky městské policie. Na výzvu k zastavení řidička zareagovala až na křižovatce s ulicí V Olšinách, do které odbočila a zastavila.  

Sebevraha držela maminka

20. července 2021 v 16:10

V pátek, krátce před devátou hodinou večerní přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o muži, který chce vyskočit z okna panelového domu v desátém patře v Imrychově ulici v Praze 4.

Hádka a pak rána pěstí

19. července 2021 v 17:25

Ke slovní rozepři mezi trojicí mužů došlo včera večer při popíjení v bytě jednoho z nich. Po příchodu přítelkyně se přesunuli do parku na Ortenově náměstí.

Agresivní muž napadl kolemjdoucího, pak skákal přes plot

19. července 2021 v 17:17

V Lazarské ulici upoutal pozornost hlídky strážníků muž sedící uprostřed silnice. Svědci označili za útočníka muže odcházejícího do ulice Magdalény Rettigové. Jeden ze strážníků se vydal za ním a když doběhl za roh, uviděl prchajícího v oploceném prostoru mezi ulicemi Rettigové a...

Vražda, oheň, děti v hořícím bytě a nahý muž

17. července 2021 v 18:25

V osm hodin ráno přijala městská policie na linku 156 velmi zmatečné oznámení, že v Praze 9 došlo k vraždě. Během 3 minut bylo na místě několik hlídek strážníků. Vedle oznamovatele stál i zcela nahý muž a silně rozrušená plačící žena.

Zničené kontejnery pro charitu

14. července 2021 ve 12:34

Dva muži a žena, kteří násilně otevřeli kontejnery na použitý textil, skončili na policejní služebně.

Dcera zavolala strážníky na opilou matku, ta skončila na psychiatrii

13. července 2021 ve 13:00

Mladá slečna si v sobotu odpoledne nevěděla rady ve Vršovické ulici v Praze 10 se svou opilou matkou, proto zavolala na městskou policii. Kvůli agresivitě museli strážníci použít donucovací prostředky. Žena byla převezena na psychiatrii.

Další články
Nahoru