Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Měl vztek, tak vyvrátil strom. Jiný vandal se projevil kvůli zlobě na milionáře s luxusními domy
Vandalův výbuch vzteku odnesl strom. Foto: MP Praha

Měl vztek, tak vyvrátil strom. Jiný vandal se projevil kvůli zlobě na milionáře s luxusními domy

Pětatřicetiletý muž v pátek dopoledne v Jankovcově ulici ventiloval svoji agresi nevšedním způsobem. Výbuch vzteku neodnesl žádný člověk, ale strom v ulici.

Na tísňovou linku 156 zavolal na konci minulého pracovního týdne muž s tím, že vidí jiného, jak v Jankovcově ulici vyvrátil strom. Strážníci na místě vandala nezastihli, proto se rozjeli po okolí.

Muže, který odpovídal popisu, nalezli ve vestibulu metra Vltavská. „Pětatřicetiletý muž své jednání nikterak nepopíral, měl prý strašný vztek a potřeboval si ulevit,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Vandala si podle ní k dalšímu opatření převzala státní policie.

K dalšímu vandalskému činu v Praze došlo před nedělní půlnocí. Na autobusovou zastávku Třebešín byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 3.

Podle oznamovatele měl zde muž ničit přístřešek. Pokus schovat se, ani následný útěk, mu nevyšly. Ve Zvěřinově ulici mu došel dech a strážníci mu nasadili pouta.

Osmadvacetiletý muž se k poničení zastávky strážníkům vzápětí přiznal. Uvedl, že byl u kamaráda, kde popíjel, a když přišel na zastávku a viděl kolem sebe ty luxusní domy, kde bydlí samí milionáři, naštvalo ho to.

Při orientační dechové zkoušce nadýchal 1, 62 promile. „Státní policie vyloučila spáchání trestného činu, proto se všemi zjištěnými přestupky muže budou zabývat jednotlivé správní orgány,“ dodala mluvčí Seifertová.


Autor: Karel Netolický

Kolo se našlo u muže bez domova

Včera ve 12:39

Při kontrole místa osob bez domova v Praze 11 si u jednoho přístřešku hlídka městské policie všimla zakrytého jízdního kola značky Scott.

Odjel bez placení od pumpy

5. března 2021 v 18:35

S prosbou o pomoc při zastavení zákazníka, který odjel bez placení, se dnes po půlnoci na strážníky v noci obrátila obsluha čerpací stanice v Praze 4.

Zapomněli zaplatit za skútry

4. března 2021 v 18:18

Skupina mladíků se na Petříně projížděla na sdílených skútrech, které nezaplatili.

Na dolinách hořelo auto

4. března 2021 ve 12:47

Dnes od 8:43 hodin zasahovala jednotka pražských profesionálních hasičů v ulici Na dolinách v Praze 4. Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že plameny auto zachvátily v plném rozsahu.

Krádež benzínu v Praze 5

3. března 2021 v 10:59

Oznámení o krádeži pohonných hmot jela autohlídka prověřit do Žabovřeské ulice v Praze 5.

Kličkoval v protisměru

2. března 2021 ve 12:58

Modrého osobního auta kličkujícího po vozovce občas i v protisměru si strážníci všimli u křižovatky ulic Modřanská x Chuchelská v Praze 12 v neděli 28. února po půlnoci.

V kontejneru našel zbrusu nové fotoaparáty

1. března 2021 v 16:25

Pracovník ostrahy přivolal 27. února dvě hodiny po půlnoci strážníky na pozemek jedné firmy v Praze 8 s tím, že v areálu objevil zloděje. Na místě vyslané hlídce sdělil, že se v areálu pohybuje nepovolaná osoba s batohem na zádech.

Cizinec bez dokladů i domova se zabydlel v odstaveném autě

1. března 2021 v 16:21

U dlouhodobě odstaveného vozidla nedaleko křižovatky ulic Vlachova x Flöglova v Praze 5 se měl 27. února ráno nacházet bezdomovec a dělat na místě nepořádek. Hlídka strážníků muže objevila uvnitř uvedeného auta.

Napadl ženu a strážníkům tvrdil, že jí pomáhá vstát

26. února 2021 v 17:08

Vystrašená žena, přitisknutá křičícím agresorem na zaparkované dodávce. Pohled, který se naskytnul strážníkům, kteří na základě oznámení dorazili na Smetanovo nábřeží v Praze 1. Podezření hlídky, že vysvětlení o poskytnutí pomoci opilé ženě, která není schopná vstát, není pravdivé, nejdříve...

Na Kunratické spojce zemřel motorkář

25. února 2021 ve 20:29

Dnes od 16:30 hodin zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči na Kunratické spojce u tragické nehody motorky a nákladního vozidla. V době příjezdu první jednotky byla jedna osoba v péči záchranářů.

Další články
Nahoru