dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Pražský život

Výtvarná soutěž: Život Elišky Přemyslovny

Ve středu 19. října byla vyhlášena výtvarná soutěž pro mládež na téma Život Elišky Přemyslovny. Je součástí projektu Pocta Elišce Přemyslovně & posledním Přemyslovcům, který podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a hlavní město Praha.

Soutěž je vypsána pro dvě věkové kategorie: jednotlivci ve věku 13 – 15 let a jednotlivci ve věku 16 – 18 let. Uzávěrka přihlášených děl je 25. listopadu.

Inspirací může být cokoliv v historických souvislostech doby, kdy Eliška Přemyslovna žila (20. ledna 1292 – 28. září 1330) a co mohlo ovlivnit její život – od dětství na Pražském hradě po její skon v Praze na Vyšehradě. Volba formy výtvarného vyjádření je ponechána na mladém tvůrci.

V každé kategorii bude vybráno 5 nejlepších výtvarných prací, které budou oceněny odbornou literaturou zabývající se tématikou výtvarných děl.

V rámci tohoto projektu se uskutečnil Slavnostní koncert Pocta Elišce Přemyslovně v den výročí jejího úmrtí 28. září v bazilice sv. apoštolů Petra a Pavla na Vyšehradě.Další články
Nahoru