dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - prehanky-dest
11°C
Občanská sdruženíZpravodajství

Výtěžek z únorového Tříkrálového trhu pomůže Klokánku

V pátek 11. ledna byla ukončena každoroční dobročinná akce Tříkrálová sbírka v Praze 8. Stovky obyvatel věnovaly dětské oblečení a boty, hračky, deskové hry, stavebnice apod. nebo třeba školní potřeby, pomůcky či knihy. Všechny darované věci byly nejdříve nabídnuty organizacím, které pomáhají především dětem a jejich rodinám a působí na území Prahy 8.

Letošní sbírka pomohla FOD – Klokánek Praha 8, Kolpingovu domu v Praze 8, občanskému sdružení Centrum integrace dětí a mládeže CID a dalším.

Na sbírku v únoru naváže Tříkrálový trh pro dobrou věc, na kterém bude za dobrovolný příspěvek možné pořídit oblečení, hračky atd. z nerozdaných darů. Trh se bude konat v sobotu a neděli 23. a 24. února od 10 do 18 hodin v Kulturním domě Ládví – Praha 8 – Kobylisy, Binarova 1661 – velký sál v 1. patře.

„Velmi si cením všech dobrých lidí na Osmičce, kteří se do sbírky zapojili. Díky nim se podařilo nasbírat obrovské množství kvalitního dětského ošacení i hraček, které pomohou i potěší děti, které v životě zatím neměly tolik štěstí jako jiné,“ děkuje radní pro kulturu a sport Michal Švarc.

„Rád bych zároveň s poděkováním pozval obyvatele Prahy 8 na únorový Tříkrálový trh pro dobrou věc, kde si budou moci za dobrovolný příspěvek vybrat z nerozdaných předmětů. Věřím, že to jako každý rok ocení zejména maminky s dětmi, protože hraček či dětského oblečení není nikdy dost. Výtěžek trhu bude posléze předán Klokánku v Praze 8,“ zve na trh Švarc.

Letošní Tříkrálová sbírka začala právě v době, která je v našich zemích ztotožněná s příchodem tzv. tří králů. Dle Matoušova evangelia dorazili tito „mudrcové z východu“ do Betléma, aby nově narozenému Ježíši vzdali úctu a předali dary, jež mu pomohli v jeho nuzné situaci. Symbolicky tak mohli i všichni občané Prahy 8 přinést dary potřebným. Zejména po vánočním úklidu mnoho z nich objevilo už nepotřebné dětské oblečení a boty, hračky a další. Zájemci měli možnost donést tyto předměty během jednoho týdne do celkem 27 mateřských a základních škol v Praze 8, které se do tohoto charitativního projektu zapojily.


Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

Včera ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

V Praze 11 se sbíral použitý textil

Včera v 09:05

V Praze 11 se v loňském roce podařilo sesbírat 216 603 kg použitého textilu a příznivě tak ovlivnit životní prostředí.

ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

19. února 2020 v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

19. února 2020 v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Další články
Nahoru