dnes
Pátek - prehanky-dest
26°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
19°C
pozítří
Neděle - prehanky-dest
14°C
Občanská sdruženíZpravodajství

Výtěžek z únorového Tříkrálového trhu pomůže Klokánku

V pátek 11. ledna byla ukončena každoroční dobročinná akce Tříkrálová sbírka v Praze 8. Stovky obyvatel věnovaly dětské oblečení a boty, hračky, deskové hry, stavebnice apod. nebo třeba školní potřeby, pomůcky či knihy. Všechny darované věci byly nejdříve nabídnuty organizacím, které pomáhají především dětem a jejich rodinám a působí na území Prahy 8.

Letošní sbírka pomohla FOD – Klokánek Praha 8, Kolpingovu domu v Praze 8, občanskému sdružení Centrum integrace dětí a mládeže CID a dalším.

Na sbírku v únoru naváže Tříkrálový trh pro dobrou věc, na kterém bude za dobrovolný příspěvek možné pořídit oblečení, hračky atd. z nerozdaných darů. Trh se bude konat v sobotu a neděli 23. a 24. února od 10 do 18 hodin v Kulturním domě Ládví – Praha 8 – Kobylisy, Binarova 1661 – velký sál v 1. patře.

„Velmi si cením všech dobrých lidí na Osmičce, kteří se do sbírky zapojili. Díky nim se podařilo nasbírat obrovské množství kvalitního dětského ošacení i hraček, které pomohou i potěší děti, které v životě zatím neměly tolik štěstí jako jiné,“ děkuje radní pro kulturu a sport Michal Švarc.

„Rád bych zároveň s poděkováním pozval obyvatele Prahy 8 na únorový Tříkrálový trh pro dobrou věc, kde si budou moci za dobrovolný příspěvek vybrat z nerozdaných předmětů. Věřím, že to jako každý rok ocení zejména maminky s dětmi, protože hraček či dětského oblečení není nikdy dost. Výtěžek trhu bude posléze předán Klokánku v Praze 8,“ zve na trh Švarc.

Letošní Tříkrálová sbírka začala právě v době, která je v našich zemích ztotožněná s příchodem tzv. tří králů. Dle Matoušova evangelia dorazili tito „mudrcové z východu“ do Betléma, aby nově narozenému Ježíši vzdali úctu a předali dary, jež mu pomohli v jeho nuzné situaci. Symbolicky tak mohli i všichni občané Prahy 8 přinést dary potřebným. Zejména po vánočním úklidu mnoho z nich objevilo už nepotřebné dětské oblečení a boty, hračky a další. Zájemci měli možnost donést tyto předměty během jednoho týdne do celkem 27 mateřských a základních škol v Praze 8, které se do tohoto charitativního projektu zapojily.


Tichá kavárna v Ďáblicích bude otevřena i dopoledne

Včera v 09:55

Tichá kavárna v Praze 8 v Burešově ulici bude od přelomu dubna a května otevřena pro veřejnost i dopoledne, od pondělí do pátku vždy od 8 do 11 hodin. Nová otevírací doba, jejíž ostrý provoz bude upřesněn v nejbližších dnech, je zásluhou pokračující spolupráce s SOS Praha 8, v jejíchž prostorách...

Rada schválila plán obnovy vodohospodářské infrastruktury na letošní rok

Včera v 09:24

Pražští radní schválili roční plán obnovy, rekonstrukce, modernizace a rozvoje vodohospodářského majetku zajišťovaného Pražskou vodohospodářskou společností (PVS) v roce 2019. Celkové finanční zdroje na investice pro rok 2019 jsou předpokládány ve výši 2,135 miliardy korun bez DPH. Rekonstrukce se...

Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

24. dubna 2019 v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

24. dubna 2019 v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Další články
Nahoru