dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
9°C
Výtěžek z plesu Prahy 4 šel na pomoc centru, které cvičí psy pro postižené
Starosta čtvrté městské části Pavel Caldr s malou Monikou při jeho návštěvě střediska Líchovy. Foto: MČ Praha 4

Výtěžek z plesu Prahy 4 šel na pomoc centru, které cvičí psy pro postižené

Praha 4 dlouhodobě podporuje občanské sdružení Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené. V letošním roce věnovala sdružení finanční pomoc ve výši 95 000 korun, část z výtěžku ze vstupného na letošní Reprezentační ples Praha 4. Helppes tento peněžní dar využil zejména na úhradu nákladů rekondičně integračního pobytu dvou klientů, kteří jsou obyvateli „čtyřky“.

Starosta městské části Praha 4 Pavel Caldr včera navštívil Rekreační a rehabilitační středisko Líchovy a setkal se s klienty o.s. Helppes, šestiletou Monikou, které pomáhá zvládat její zdravotní obtíže labradorka Cindy, a 56letou paní Hanou, které život se zdravotními hendikepy zpříjemňuje a hlavně ulehčuje asistenční fenka Aeshlie.

Speciálně vycvičený asistenční pes Cindy dokáže malou Moniku s postižením výborně motivovat při cvičení pro rozvoj jemné i hrubé motoriky. Pes pomáhá také při rozvoji verbální i neverbální komunikace a dokáže uspokojovat citové potřeby postiženého dítěte.

Obrovská pomoc pro klienty a jejich rodiny

caldr-helpes1-nahled

Starosta Caldr, pes Aeshlie a paní Hana

Paní Hana si goldení slečnou Aeshlie výborně rozumí. Dvakrát se společně zúčastnily Mistrovství ČR ve výkonu asistenčních psů a loni se dokonce umístily na 1. místě a staly se tak mistryněmi ČR pro rok 2012.

„Jsme si vědomi, že v obtížné situaci jsou lidé se zdravotním hendikepem, a také organizace, které jim pomáhají,“ řekl starosta Pavel Caldr. „Proto jsme se rozhodli pomoci jim finančním příspěvkem, který občanské sdružení Helppes jistě dokáže využít tak, aby postiženým lidem pomohla.“

„Pro naše klienty i jejich rodiny to je obrovská pomoc,“ uvedla Zuzana Daušová, ředitelka o.s. Helppes. „Mnozí z nich na rekondiční pobyt šetří celý rok, někteří by se rádi zúčastnili, ovšem z finančních důvodů si to dovolit nemohou

„I nám se na tyto pobyty každý rok shánějí finance velmi špatně, protože klienti, kteří se jich zúčastňují, jsou z celé České republiky, a proto regionální programy a granty, které na obdobné akce přispívají, nepřicházejí v tomto případě v úvahu, a jiné možnosti shánění příspěvků pro klienty jsou velmi omezené. Proto je pomoc radnice velmi vítaná,“ dodala.

Psi jsou vycvičeni pro praktickou pomoc

Hlavním posláním o. s. Helppes – Centra výcviku psů pro postižené, je pomocí speciálně vycvičených psů usnadnit a zkvalitnit život osob s těžkým zdravotním postižením. Psi jsou vycvičeni i k praktické pomoci pečující osobě, umí tedy podávat nejrůznější předměty denní potřeby, otevřít nebo zavřít dveře či zásuvku.

Více informací o občanském sdružení je na www.helppes.cz. Informace o výcviku paní může podat Zuzana Daušová, ředitelka a vedoucí výcviku. Telefon: +420 603 769 864. E-mail: zuzana@helppes.cz


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru